Rajčata 2021



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 189.204 (?)
7.10.2021 9:02

Milane, takéto odrody pestujú zvyčajne iba gurmáni a fajnšmekri,  tí až tak odolnosť na pleseň zemiakovú neskúšajú. U mňa už na záhrade pár rokov neúradovala, 3 roky som nepoužila žiadnu chémiu(naposledy 2018 proti Fusariu- ale nič aj tak nezabralo) ale sú aj iné hubové choroby, ktoré nie sú tak devastujúce, ktoré sa mi sporadicky vyskytnú - tam ale stačí otrhať napadnuté spodné listy.   Z inofarebných sa mi javí pomerne odolná Helsing Junction Blue, Dancing With Smurf, Green Tiger, Lucid Gem, Copper River, Fioletovyi kruglyi, Orange Russian 117, Eva Yellow Heart a samozrejme hybridy ako Orange Santa F1(pre mňa najchutnejšia cherry aj zhidnotení známych, ktorí ju chutnali) a dobre sa tento rok drží aj Brunito F1 od Sema.  Pridávam obr. z utorňajšej-5.10. oberačky, čo je toho dôkazom.

 Eva T.

Októbrová oberačka 5.10.2021
Októbrová oberačka 5.10.2021



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  56,  57,  58,  59,  60  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 189.204 (?), 7.10.2021 9:02

Milane, takéto odrody pestujú zvyčajne iba gurmáni a fajnšmekri,  tí až tak odolnosť na pleseň zemiakovú neskúšajú. U mňa už na záhrade pár rokov neúradovala, 3 roky som nepoužila žiadnu chémiu(naposledy 2018 proti Fusariu- ale nič aj tak nezabralo) ale sú aj iné hubové choroby, ktoré nie sú tak devastujúce, ktoré sa mi sporadicky vyskytnú - tam ale stačí otrhať napadnuté spodné listy.   Z inofarebných sa mi javí pomerne odolná Helsing Junction Blue, Dancing With Smurf, Green Tiger, Lucid Gem, Copper River, Fioletovyi kruglyi, Orange Russian 117, Eva Yellow Heart a samozrejme hybridy ako Orange Santa F1(pre mňa najchutnejšia cherry aj zhidnotení známych, ktorí ju chutnali) a dobre sa tento rok drží aj Brunito F1 od Sema.  Pridávam obr. z utorňajšej-5.10. oberačky, čo je toho dôkazom.

 Eva T.

Októbrová oberačka 5.10.2021
Októbrová oberačka 5.10.2021



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 7.10.2021 9:27

Evi, díky za tipy. Helsing Junction Blue a Blue Berry už jsem od Tebe pěstoval. Plíseň je skolila ve stejné době jako ostatní neodolná, ale chuťově mne ani jedno z nich nenadchlo. Možná i proto mám jistou "nedůvěru" k jinobarevným odrůdám.

Jsi šťastná žena, když už 3 roky Tě p.b. nepostihla. Tady v širokém okolí řádila jako pominutá už druhý rok za sebou. Což znamená, že s ní musím počítat i při plánování na příští sezónu jako s hlavním faktorem.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 189.204 (?), 7.10.2021 14:42

Blue Berry už nepestujem, bola menej odolná a menej výrazná chuť nahradila ju Dancing With Smurfs, niekomu zase tieto odrody chutia viac, ako iné, pravdou je, že sú aj veľmi zdravé, lebo obsahujú viac antioxidantov najmä antokyánov, podobne ako čučoriedky. Vyskúšala som indigo odrôd asi 15 odrôd a zostala so pri týchto 2 vyslovene "čiernych" cherry. Absolútne mi nechutila Indigo Rose, ktorú som pestovala ako prvú. Ale HELSING, ak má dobrú slnečnú, teplú polohu a príliš neprší, vie byť sladučké a chutné. Indigové prefarbenie má ale viac aj biftekových odrôd, z nich je chuťovou lahôdkou Lucid Gem.

  Eva T.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 9.10.2021 15:43

Díky moc, Evi. Obávám se ale, že příští sezónu už nebude moc prostoru na neodolné. Sice asi snížím počet "tutovek", které už jsem vyzkoušel, ale asi to moc nepomůže. Snažím se rotovat plodiny a nějak mi to nevychází. Možná budu muset i snížit počet keřů. Ale Dancing with Smurfs a Lucid Gem si píšu do seznamu pro budoucnost.wink

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 9.10.2021 17:07

Když se debata stočila k tmavým rajčatům... pomůžete mi prosím identifikovat toto rajče? Dostala jsem ho na ochutnání od sousedky, prý dostala rostlinu už jako sazenici a tak nevíme, co by to mohlo být za odrůdu. Zralé plody jsou opravdu téměř černé, s oranžovým líčkem. Nezralé plody jsou ocelově tmavě modro-fialové. Osobně tipuju, že to pravděpodobně nebude nic úplně exotického, ale něco sehnatelného v ČR. Děkuju za vaše tipy! Elen

jaká to může být odrůda?
jaká to může být odrůda?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.103 (?), 9.10.2021 18:38

Indigo ruby? Víc mě nenapadá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.103 (?), 9.10.2021 18:40

Možná ještě Indigo Rose

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 189.204 (?), 9.10.2021 19:27

Mohla by to byť Blue Berry, alebo Clackamas Blue Berry, obe malo v ponuke kedysi Neoseeds, Clackamas ešte má aj v súčasnosti rovnako ak Indigo Rose.

  Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 9.10.2021 20:34

Projela jsem obrázky všech zde zmíněných odrůd a nejvíc se podobá Indigo Rose, děkuju všem zúčastněným yes Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.244 (?), 9.10.2021 23:42

Jestli to má hnusnou chuť, tak je to stopro Indigo Rose. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  56,  57,  58,  59,  60  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika