první vlastní výsev rajčat



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?)
21.3.2010 21:05

Ahojky Mirku, Vy jste taky rejpálek, co?Nic ve zlém, patříte mezi mé oblíbené, ráda čtu vaše příspěvky.Jen malé vysvětlení, nemyslela jsem to mluvnicky, nejsem bez chyb a tak nemůžu házet kamenem, ale slovo jako takové.Co se kdysi, tak je dnes špatné... To jen na vysvětlenou, aby to třebas někdo nepochopil jinak.Tož hezké večér.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 155.12 (?), 12.3.2010 14:34
Já vysazuji běžné polní odrůdy po dvou stále (AMY, Vlasta...). O pohlaví rostlin tu nebyla řeč, dělám to z důvodu vzájemného podpírání rostlin. Velkoplodé papriky sázím po jedné. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.140 (?), 12.3.2010 15:10
Suhlasim s p.xxx.155.12, tiez papriky sadime po dvoch, a o ich pohlavie sa nezaujimame. ;- Ked fuka na poli silny vietor, nezlomi ich tak lahko. Preto mi to ako " pěkná blb.. " nepripada. Okrem ineho sa nam osvedcilo, sadit ich do jarkov ako zemiaky(=brambory). ___pooh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 12.3.2010 22:03

Dělám to přesně jako pan Mirek, E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6496) - 147.108 (?), 13.3.2010 8:43

Totéž, výsadba po 2. Amy i jiné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 13.3.2010 20:46

Tak koukám že tu blb..nás dělá víc.Moje maminka kdysi zahradničila a nikdy nemluvila o sprášení, ale vždy jen o tom, že se rostliny o sebe opřou a nepadají k zemi pod tíhou plodů.Amy(oblíbená to odrůda) a jiné.Letos jsem teda dvě odrůdy, které mám poprvé(v sáčku 12 a 15 semínek)přepikýrovala po jedné sazenici.Na sáčku bylo, že jsou to vzrůstné papriky a mají se dát po jedné.Tak se nechám překvapit a přikoupím kolíky.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.195 (?), 21.3.2010 7:53

k paprikám ve dvou pro to aby se podpíraly-kravina-lepší je koloík papriky po dvou méně plodí (jen každá z jedné strany)

toť vše a to že vaše maminka zahradničila nic neznamená

váš zahradník profesionál s maturitou (maturita Praha 9 r.1984)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 21.3.2010 20:24
Jsem přesvědčena, že není třeba užívat vulgarismů k prosazení vlastního názoru. Zde přece sdělujeme svoje zkušenosti na daná témata. Když jsem ještě žila u rodičů, sázeli jsme na pole kořeninovou papriku na mletí po dvou rostlinách a tento zvyk přetrvává na záhumencích sousedů dosud, třebaže se pěstuje sortiment jiný. A už vůbec nemám pocit, nebo jsem si toho nevšimla, že by papriky rodily jen z jedné strany. Na své vlastní zahrádce jsem opakovaně zaznamenávala úrodnost a při dobrém prohnojení si papriky nijak nekonkurují. Myslím, že se maturitou zaklínat nemusíte. Mnozí z těchto stránek mají odpracované letité zkušenosti, které se uvedenému vzdělání přinejmenším rovnají. S pozdravem MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 21.3.2010 20:36

Ano máte pravdu, nic to neznamená, to že moje maminka zahradničila, důraz byl kladen víceméně na slovo "kdysi".

Tady na zahradě je jistě spousta lidí, kteří nemají maturitu, ale jsou příjemní a zdvořilí.Přeji krásný pohodový večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 21.3.2010 20:44
A co pravopis? Ten jste taky měli?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 21.3.2010 21:05

Ahojky Mirku, Vy jste taky rejpálek, co?Nic ve zlém, patříte mezi mé oblíbené, ráda čtu vaše příspěvky.Jen malé vysvětlení, nemyslela jsem to mluvnicky, nejsem bez chyb a tak nemůžu házet kamenem, ale slovo jako takové.Co se kdysi, tak je dnes špatné... To jen na vysvětlenou, aby to třebas někdo nepochopil jinak.Tož hezké večér.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika