Proč mi neplodí lilek?



Stránky: 1,  2   
host - 9.112 (?) 
28.8.2010 10:36, zobrazeno: 16568x

Zasadila jsem lilek do skleníku, vyrostla nádherná silná rostlina, stále kvete, ale květy následně uschnou a opadnou, rostlina vůbec neplodí. Poradí někdo, co dlám špatně?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 15.118 (?), 6.9.2010 23:07
taky se mě to stalo, myslím, že LILEK potřebuje hodně sluníčka, jinak neplodí, já ho pestovala v itálii v kvetináči a na přímém slunci mel krásné plody, ve stinu květy padaly a v čr ve skleníku z hodne kvetu jeden plod uzral, ale byl podlouhlý a malý, nedal se jist..takže hodně slunce, mín vody..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 15.118 (?), 6.9.2010 23:10
ještě jsem se dočetla, lilek pochází ze subtropů, a pokud teplota klesne pod 12C zastavi se jeho růst..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 238.0 (?), 19.8.2014 21:23

Babička má naprosto stejný problém, lilek pěstuje ve fóliáku, nevíte někdo čím to může být?

Díky,

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 30.8.2014 12:24

Myslim, ze to muze byt svetlem. Lilek potrebuje misto a svetlo. Mam podobny problem. Mi rodice pestuji ze stejnych sazenic a maji ve skleniku dost prazno, lilkum se dari. Ja mam temneji nebot mam hodne rostlin a lilky malo plodi, kvety opadavaji, i kdyz je teplo. Tak to bude jiste tim. Dokonce jsem prihnojila hnojem, zadna zmena...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 19.7.2016 8:41

Ano, taky mi lilky ve skleníku krásně kvetou, ale neplodí, jsou mezi paprikami, takže málo světla. Nevíte, jak mají hluboké a rozsáhlé kořeny? Že bych udělal pokus - vyhodil je ven, např. na záhon s černou fólií, zda by ten přesun přežily?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 21.7.2016 22:58

no nevim, lilek potrebuje teplo, venku se mu asi moc darit nebude, brzy prestane plodit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 22.7.2016 8:29

Už je venku, pomalu se vzpamatovává z přesazení. Venku je mezi 20 a 30°, je na sluníčku, takže ať se ukáže. Buď to vyjde nebo ne, rozhodně lepší varianta, než ho nechat bez užitku pouze krásně kvést ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 22.7.2016 8:51

Uvádí se, že lilek je cizosprašný, potřebujete více než jednu rostlinu a nějakého toho opylovače. Ti mu možná ve foliáku chybí. pěstoval jsem je ve velkém foliáku (50x6m), zhruba v prostředku. Byly dva a plodily tak, že jsme je nemohli ujíst a známí v okolí o ně už nestáli. Byl to Český raný. Ale v tom foliáku byly krom rajčat, parik, okurek i kvetoucí plevele, které nejspíše lákaly hmyz a ten se nejspíše občas krmil pylem (?) i na lilcích.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 22.7.2016 10:11

Ano, je pravda, že tam zaletí včela jen výjimečně a to hlavně na okurky. Myslím si, že to je právě tím neopylením (to světlo se mi moc nezdá) a doufám, že venku se to spraví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika