proč mi neplodí dýně



host - 85.176 (?)
13.8.2020 11:18

Díky za radu, stočit šlahouny je výborný nápad, ale zase prý rostlinu vyčerpávají, tak nevím., ale stejně už tam jsou jen dva... Pohnojila jsem zkvaškou ze slep.trusu a vyčkám.  Babi

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 85.176 (?), 13.8.2020 11:23

Květy jsou obalené včelami, tak snad opyleny by měly být, ale uvadnou a spadnou. Četla jsem, že to jsou asi květy samči, na dlouhíé stonce, samičí že jsou hned u stvolu, ale ty žádné nejsou. Vyčkám ještě, třeba po pohnojení se to zmátoří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 13.8.2020 12:34

Dýně si řídí násadu květů podle sebe. Intenzivně hnojit, zalévat. Zkracovat výhony je nesmysl, nevím jak můžou výhony rostlinu vysilovat, snad posilovat ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 13.8.2020 1:51

Pro úsporu místa je lepší než šl.krátit, odstraňovat, tyto stáčet do tvaru věnce. Kompost nemusí být dostatečně výživný-oplatí se do zálivky přidat krmení-zkvašený ptačí trus, nebo tekutý cererit-nelít jen k centrálnímu kořeni-dopřát i přídavným, které rostou pod šlahouny. Plody mohou nasazovat a přirůstat až do zámrazu, takže ještě nemusí být konec. Listy nejvíce postižené padlím dejte včas pryč!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 85.176 (?), 13.8.2020 11:18

Díky za radu, stočit šlahouny je výborný nápad, ale zase prý rostlinu vyčerpávají, tak nevím., ale stejně už tam jsou jen dva... Pohnojila jsem zkvaškou ze slep.trusu a vyčkám.  Babi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 13.8.2020 13:07

Zdravé listy na šlahounech jsou ty orgány, kde se děje ten zázrak, kdy z kalné polévky tlačené kořeny vpřed stává se plod, když předtím květwink. Takže o nějaké vyčerpávání opravdu nejde, sám první plod se sice jako Budulínek stará o to, že nasazované další plůdky zhusta hynou, ale pokud jsou šlahouny po trase průběžně zakořeněny ve vlahé, živinami bohatě zásobené půdě, tak si nasbírají a přes listy vyrobí dostatek výživy pro více plodů-byť se stále bavíme o rostlině s jedním centrálním kořenem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika