Přesadit už rajčata ven nebo počkat?



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 90.4 (?)
28.5.2010 8:21

aha, tak to samozřejmě na první pohled není poznat

takže vše se zdá ok, ale když kopnete do země tak místo díry pro sazenici máte funkční studnu...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 25.5.2010 7:24
Tomuto rajčeti ne nejlíp. Visí si tam jen tak a hledí shora na promáčenou zem. I rajčata v květináčích na zemi vypadají zatím velmi dobře. Byla, díky blízkosti domu v teplejším prostředí, a co je hlavní, byla vysazena ještě před tím mokrým marastem (fotky později). Jinak v BV v noci další bouřka a liják.
já vůl si ho neoznačil a tak nevím co je to za odrůdu, vím jen že je to něco z ruských
já vůl si ho neoznačil a tak nevím co je to za odrůdu, vím jen že je to něco z ruských
...detail
...detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 25.5.2010 16:19
Včerejší scenář se opakoval, jen s tím rozdílem, že během lijáku nám vykouklo slunce. Takže postřik dnes zase nehrozí a asi půjdu koupit rajčatům šnorchl a brýle.
Sviť sluníčko sviť, opaluj nám řiˇ.
Sviť sluníčko sviť, opaluj nám řiˇ.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 136.70 (?), 26.5.2010 23:16

Pane Mirku, díky Vám jsem se dlouhé době smála až mi slzy tekly. Téměř jako kdybych viděla naši zahradu.Navíc jsem rajčata a papriky 3 měsíce pomalu "ofukovala" a místo aby rostli, tak se jim zarazil růst. Nakonec jsem sadbu koupila na tržnici a něco mám od maminky. Pár kousků vlstné sadby do země nemůžu dát, protože ten rýč na sebe nabere snad 10 kg zeminy. Ale nebojte, to bude dobré. Když se vyprší teď, tak na Medarda snad pršet nebude a svitne na lepší časy. Je to lepší jako když je sucho a teplo. Studený a mokrý máj= v stodole ráj. (Studený apríl, mokrý máj, bude žitko jako háj(, To platí!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?), 27.5.2010 9:31

Nechci Vám kazit náladu a optimismus, ale přečtěte si dnes na netu, jak se k počasí staví meteorologové díky výbuchu sopka na Islandu. Mě dokonale otrávili, protože jsem úplně ve stejné situaci jako všichni zde na diskusi. Tak hlavně ať se jim to nevyplní. Jen po loňské zkušenosti se sopkou na Aljašce už mám větší obavy. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 27.5.2010 9:38

Dnes jsem byla v zahradnictví, sadby mají hodně jak rajčat tak vše ostatní. Mají tečkované listy/bílé flíčky/ prý i ve foliovníku je chladno, tak je to prý tím, ale nemá to prý vliv na kvalitu sazenic. Tak nevím, takto mi to bylo řečeno. Ale nic jsem nekoupila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 27.5.2010 10:00
Vliv to nemá až na to že ty listy zbělají nebo zežloutnou a pak upadnou celé, takže zůstanou jen zdravé plody - asi nějaká nová odrůda nebo neviditelná ruka trhu v zahradnictví.
na ukázku přidávám pár rajčat z ruských semen, která byla vysazena asi před měsícem do květináčů
na ukázku přidávám pár rajčat z ruských semen, která byla vysazena asi před měsícem do květináčů
byla celou dobu venku, nebyla nijak chráněna a snášela výkyvy počasí.
byla celou dobu venku, nebyla nijak chráněna a snášela výkyvy počasí.
včera jsem je pro jistotu postříkal Acrobatem.
včera jsem je pro jistotu postříkal Acrobatem.
asi je ti i tím že voda květináčem volně protéká a rostlina má stále stejnou vlhkost. jinak všechny odrůdy jsou chladem a vlhkem napadeny stejně
asi je ti i tím že voda květináčem volně protéká a rostlina má stále stejnou vlhkost. jinak všechny odrůdy jsou chladem a vlhkem napadeny stejně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 28.5.2010 0:53

"Studený máj - v stodole ráj", to platí, ale že by to platilo i u tak abnormálně mokrého máje? Rodiče mě říkávali: sucho škody nenadělá". Dělal jsem x let v zemědělstvi a též už něco pamatuji. Vždy bývaly vyšší úrody v tkzv. suchém roce, než v roce deštivém.

Od 1. května do 27. května (ráno) napršelo u nás na kojetínsku 219 litrů/m2. Půda je napitá jak houba, voda stojí v záhonech nebo se valí přes ně a rostliny začínají živořit. Meteorologové zatím hlásí přepršky až do 13. června a Medarda je 8. června, tak aby ještě nepršelo dalších 40 dnů od Medarda.

Dnes, cestou z Brna k domovu, jsem si všímal okolních polí. Na brněnsku a vyškovsku obilí zelené a dokonce jezdily traktory po polích, ale od Nezamyslic ječmeny žluté jak citron a na polích jsou vidět jezera vody. V okolí Kojetína, Tovačova, Troubek, Chropyně ap. je situace ještě horší, stovky, možná tisíce hektarů je pod vodou.

Včera jsem přesazoval 15 rajčat a 16 paprik do 10 l kbelíků a květináčů, zbytek mám ještě v kelímcích, neboť to již nemám do čeho přesatit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 90.4 (?), 28.5.2010 8:05

Jezdím pravidelně po D2 na Slovensko a musím souhlasit, že z mého pohledu podél dálnice je vše jakoby v pořádku, všude je vše vzrostlé, krásně sytě zelené a až na hranicích je pár polí s vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 28.5.2010 8:15
Jenže kolem řeky Moravy je spodní voda tak vysoko, že se na pole nedá šlápnout a plodiny už podehnívají. Melouny u babičky asi nebudou. A ostatní slabé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 90.4 (?), 28.5.2010 8:21

aha, tak to samozřejmě na první pohled není poznat

takže vše se zdá ok, ale když kopnete do země tak místo díry pro sazenici máte funkční studnu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika