Predpestovanie melonov, tekvíc, uhoriek



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?)
5.4.2012 19:36

Ja chcem predpestovávať vnútri v kelímkoch... uhorky, cukety a Hokkaido sa dajú aj priamo do pôdy, ale nie teraz (na Marka uhorky do jarka), ale z z predpestovaných sadeníc budú plody skôr... a cukrový (žltý) melon by mi pri výseve priamo do pôdy nedozrel vôbec... hlavný problém je, aby som nedopestoval dlhé tenké nitky, ktoré sa mi pri presádzaní do pôdy dolámu, prípadne ich spáli slnko... takže sa bude aj otužovť vonku samozrejme...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 5.4.2012 18:22, zobrazeno: 9760x

Hádam by aj bolo načim začať semienka dávať predpestovávať... pre vonkajšiu výsadbu po zmrznutých... uhorky, cukrový melón, cuketa, Hokkaido... nemôžem zohnať Gialla di Napoli, minulý rok nám chutila a ja blbec som si nenechal semienka z plodu... mal by ich mať NohelGarden a SEMA, ale ani v záhradkárskych potrebách, ani hornbach, ani Baumax... ešte skúsim nejako na dobierku... Kedy vysievate? chcem teraz cez Veľkú noc, aby mali pri výsadbe cukety a Hokkaidá už prvé puky nasadené...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.163 (?), 5.4.2012 18:55

Pokud je dáváte ven na záhon tak bych ještě počkala. Já je vysévám asi 2-3 týdny před výsadbou to je asi začátek třetí dekády dubna. Ale u cuket vyseju 1 až 2 sazenice dřív a doufám že je nespálí mrazíky jako se tostalo loni. Melouny seju až poslední, zdají se mi nejchoulostivější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 5.4.2012 19:36

Ja chcem predpestovávať vnútri v kelímkoch... uhorky, cukety a Hokkaido sa dajú aj priamo do pôdy, ale nie teraz (na Marka uhorky do jarka), ale z z predpestovaných sadeníc budú plody skôr... a cukrový (žltý) melon by mi pri výseve priamo do pôdy nedozrel vôbec... hlavný problém je, aby som nedopestoval dlhé tenké nitky, ktoré sa mi pri presádzaní do pôdy dolámu, prípadne ich spáli slnko... takže sa bude aj otužovť vonku samozrejme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 5.4.2012 23:03

Díky za připomenutí. Já vysévám cukety za okno pravidelně v rozmezí od 6.4. do 15.4. (údaje z mého PC). Nikdy jsem se sazenicemi neměl žádné problémy. Ven vysazuji v termínech mezi 28.5. do 9.5.. Vysazuji do foliového tunelu, jen předloni jsem to nějak podcenil a neudělal jsem tunel-musel jsem udělat nový přímý výsev. Ostatní nepěstuji.

                    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika