Porovnejte sve sazenice s jinymi pestitely stejnou odrudu



host - 178.195 (?)
13.3.2010 14:39

dobrý den. já jsem si letos nasadila ze svých semínek rajčata tornádo a nejaké co nepraskají, a už je teda musím přesadit. pak z kupovaných semínek ´šery rajčátka žluté a červené, taky krásně rostou. dále mám celer, salát a kedlubny-z kupovaných a červenou papriku a melouny a beranni rohy ze svých semínek. vše roste pěkně jen bílá paprika mě nevyrostla. jakmile se uz konečně oteply tak vysadím ven hrách, ředkvičky a mrkev. nasadila jsem si i lelek, že je chutnější než cuketa. je ted vysoký asi 4 cm a nevím kdy ho mam přepichat a jestli pojednon nebo po 2 do kelímku. Poradíte mě? děkuji romana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Hana R. - (46) - 82.166 (?), 24.1.2010 8:26

oni to osivo mají často v e-shopech, ale ta stovka za poštovné se mi tedy nechce dávat.Já to určitě seženu Semínka z německa mě vyšla skoro na 400kč

Budete někdo sázet v dohledné době hrách?

Mirku-až tady náhodou nakouknete, koukala jsem na ostatní diskuze kde máte fotky Vašich výpěstků-máte to doopravdy krásně vymazlené.Asi je to Váš velký koníček-tedy spíš kůň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 24.1.2010 9:50
Děkuji za pochvalu. Pomalu začínám vyndávat přísady z líhně a některé se chystám pikýrovat. Pozoruji, že u některých odrůd kupovaných paprik je klíčivost na 50% (znovu jsem vysel) nebo semínka vyklíčila ale nedokázala shodit slupku a zústala trčet. A to je mám po celou dobu v teple (28°C). U svých semen z loňských a předloňských paprik a rajčete mám klíčivost téměř 100%. Upozornění - dávejte bacha, hlavně u drobných prodejců, na datumy spotřeby semínek. Nemělo by to snad mít takový vliv na klíčivost ale proč kupovat staré?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 24.1.2010 9:42
NohelGarden obsadil osivy všechny supermarkety i hobymarkety. Koukněte se tam.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hana R. - (46) - 82.166 (?), 24.1.2010 10:45

Nohel Garden má asi 3km, v pondělí se tam vydám. Já se snad pustím i do těch paprik.Vloni něco bylo, ale říkala jsem si že na ně už vy,,,Vedle jsme četla o melounech-mám zas brouka v hlavě.To abych zryla a zvětšila užitkovu část zahrady,,,,a to jsem vloni ještě zasázela kamčatské borůvky na které jsme tedy taky moc zvědavá, prý plodí již v květnu.Mirku-kdy začnete přihnojovat?Kamarád dává při sázení rajských na dno jámy kus ryby, prý to vystačí jako hnojivo na celé léto, jeho rajský jsem neviděla, ale okurek ano a má vždy plno, ale je od Znojma takže tam mají podmínky.Někod zase sází do skleníku konopí k rajským, že to brání plísni..taková lidová tvořivost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 24.1.2010 11:06
Přihnojovat začínám po přepikýrování - tekutým hnojivem zálivkou cca 1x týdně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hana R. - (46) - 82.166 (?), 3.2.2010 20:38

Tak

konečně už něco leze, úplněk udělal asi své. Dnes jsem zkusila dle pana Mirka ty jahůdky. Agroperlit mě zatím nějak nenadchnul, musela jsem znova vysít do kelímků bez otvorů a perlit pořádně promáčet třeba jsme jen nedočkavá.Možná je chyba, že jsem před tím nemáčela osivo 24hod. Semínka z NDR jsou líná. Mám objednaný artyčok... a zítra jdu objednat žížaly do kompostu, snad se bude vše množit a šířit nějak v normálu. Konec hlášeníještě aby už to bílé a studené slezlo

zahrádkářům ZDAR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 4.2.2010 1:44

Letos jsem poprvé zasel papriku do čistého Agroperlitu, a opravdu to trvalo trochu delej než to vylezlo, ale rostlinky vypadají lépe zdravěji a nejsou vůbec vytáhlé :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.195 (?), 13.3.2010 14:39

dobrý den. já jsem si letos nasadila ze svých semínek rajčata tornádo a nejaké co nepraskají, a už je teda musím přesadit. pak z kupovaných semínek ´šery rajčátka žluté a červené, taky krásně rostou. dále mám celer, salát a kedlubny-z kupovaných a červenou papriku a melouny a beranni rohy ze svých semínek. vše roste pěkně jen bílá paprika mě nevyrostla. jakmile se uz konečně oteply tak vysadím ven hrách, ředkvičky a mrkev. nasadila jsem si i lelek, že je chutnější než cuketa. je ted vysoký asi 4 cm a nevím kdy ho mam přepichat a jestli pojednon nebo po 2 do kelímku. Poradíte mě? děkuji romana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 13.3.2010 14:56

Lilek přepíchejte po jednom. Jinak se k němu chovejte tak jako k paprice, má podobné nároky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 13.3.2010 15:10
myslite lelek nebo lilek, preklepy se mi stavaji take... ja lilek mam kazdy zvlast...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika