Polievanie paradajok



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?) 
23.8.2015 17:37, zobrazeno: 61457x

Niekde, možno i tu, ale neviem to nájsť, niekto opisoval, ako zalieva paradajky. Pri sadení paradajok do voľnej pôdy zahrabe aj plastovú fľašu hrdlom dole bez štopľa, s odrezanyým dnom, nechá vytrčať kúsok nad úroveň pôdy. Následne zalieva do fľaše. Voda sa dostane hlbšie a pôda na povrchu sa na slnku tzv. nezaškrie.  Robí to tu takto niekto?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 23.8.2015 17:50

Soused to tak jednu sezonu dělal. Rostliny i plody nádherné. Nikdo je však nechtěl jíst. Do stále kypré zeminy chodily všechny kočky z okolí na WCcrying...S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.152 (?), 7.1.2016 15:54

Zalievanie za pomoci PET fľaše je iba jedna časť riešenia určitého problému. Tou druhou je použitie netkanej textílie alebo hrubej vrstvy mulča kvôli zníženiu odparu, resp. pre zníženie prehriatia hornej vrstvy pôdy. A takéto podmienky už kočky k vykonávaniu svojich potrieb nelákajú ani trochu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 23.8.2015 21:54

Někteří u nás v osadě to tak dělají, omezí se tím i růst plevelů, protože zemina na povrchu zůstává suchá.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 23.8.2015 22:16

Zkoušel jsem loni, vcelku to fungovalo, ale to byl rok, kdy zálivka nebyla potřeba. Letos jsem to nedělal. Rajčata stejně zalévám minimálně, u nás je to nutné jen při takovém počasí, jako bylo letos. Ale mám je ve folníku a kočky tam nechodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.132 (?), 24.8.2015 7:58

Sadil som hlboko (40 cm) a rajciny nevykazovali ziadne znaky nedostatku vody. Len z obav, aby sa nieco neprihodilo pocas tych vysokych teplot som ich asi 2x do tyzdna riadne zlial. Medzi dvomi radmi som urobil ryhu - asi 20x10 cm a nalial tam vodu. Ta pomaly vsakovala a pridaval som dalsiu. Takto sa voda dostala do dostatocnej hlbky. Bolo to jednoduche, bez pet flias, bez burin, bez styku vody s rastlinami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.2 (?), 25.8.2015 10:40

Moja rada znie - nepolievat vobec, bez ohladu na pocasie. Napriek tohtorocnym horucavam som rajciny nepolieval vobec, vysadil som ich na ciernu textiliu do uplne normalnej hlbky. Vobec som ich netvaroval, nic som nezastipoval, nepostrekoval, nehnojil. Jedina starostlivost bola vyvazovanie na kolik.

Napriek takejto (ne)starostlivosti sme tento rok mali jednu z najlepsich sezon, oproti minulemu roku sme navarili trikrat viac pretlaku, vela rajcin sme rozdali po rodine.

Z mojich skusenosti mi vychadza ze ZIADNY zo zasahov cloveka po vysadeni nema na urodu zasadny vyplv -  a to nielen na mnozstvo urody ale aj na rychlost dozrievania. Jedine co ma realny vplyv je pocasie - v pripade rajcin je optimum dlhodobe teplo a sucho. Cierna textilia dokaze podla mojich zisteni prave udrziavat v zemi vyssiu teplotu a znizuje vysusovanie.

Rozumiem ak ma niekto ine skusenosti - toto su moje ktore zarucene funguju v mojich podmienkach (juh slovenska, nizina, zahrada orientovana na juh s celodennym slnkom)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 10.15 (?), 25.8.2015 11:06

Moje letošní zkušenost je následující - vše rajčata stejných odrůd pěstovaná na černé netkané textílii, při výsadbě lehce přihnojená králičím hnojem, nijak neošetřovaná jen vyvázená k tyčkám:

1) Zahrada v Brně: srážkový stín - od června do poloviny srpna pršelo 1x, půda nekvalitní písčitá a kamenitá, silně prosychající

rajčata bylo nutné každý týden zalít 1-2x jinak vadla, výsledná úroda velmi dobrá - rajčata veká jako pěst

2) Zahrada v Modřicích: asi 13 km od zahrady v Brně - od června do poloviny srpna tam pršelo 5x, půda spraš až jílovitá

rajčata zalévaná 1x týdně, i přes zálivku a deště neustále suchem vadla, výsledná úroda mizerná, velikost rajčat jako pětikoruna

Závěr: Pokud by rajčata nebyla zalévaná, ani na jedné zahradě by nepřežila letošní sucho a vedro, během 14 dní by totálně uschla. Velmi záleží na místních podmínkách a to jak půdy tak na srážkách. Proto nic nelze zobecňovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.97 (?), 21.10.2015 13:23

Úplne s Vami súhlasím. Tohto roku pršalo u nás júl/august jeden krát. Paradajky som vôbec nepolievala (robím to tak už niekoľko rokov) a úroda bola perfektná. Ľudka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.97 (?), 21.10.2015 13:25

pardón, mala to byť reakcia na predchádzajúci príspevok Ľudka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika