Plísni odolná hadovka



host - 168.103 (?)
1.9.2019 14:14

divné, v minulých letech mi salátovky ve skleníku nevydržely déle, než do půli srpna a letos jsem dnes ještě 2 sebral a nejsou poslední. Kvůli plísni ale neodešly nikdy, vždy je udolala sviluška. Roubovaná odrůda Marta. JČ. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 107.18 (?), 26.8.2019 9:52, zobrazeno: 6001x

Poraďte, prosím, nějakou plísni odlonou odrůdu hadovky.

Letos mi plíseň zdecimovala úrodu dřív, než mi bylo milé, tak hledám...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.34 (?), 26.8.2019 22:02

Tak podobný tip bych taky uvítala, protože jsem letos dopadla úplně stejně frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.26 (?), 1.9.2019 13:19

Přidám se. Nemusí být hadovka, jakákoliv salátovka. Letos mi okurky odešly chvíli poté co začaly plodit a to byly stříkané a ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 1.9.2019 14:14

divné, v minulých letech mi salátovky ve skleníku nevydržely déle, než do půli srpna a letos jsem dnes ještě 2 sebral a nejsou poslední. Kvůli plísni ale neodešly nikdy, vždy je udolala sviluška. Roubovaná odrůda Marta. JČ. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 1.9.2019 15:10

Já vlastně ani nevím, co mi okurky zahubilo, byla tam plíseň i sviluška, nestříkám. Ale mamka i tchýně obě stříkají a nemají už okurky taktéž. A co tak koukám po zahrádkách, když jdu se psem i ostatní jsou na tom stejně. A to u nás neprší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 1.9.2019 21:08

Já jsem včera sklidila ze čtyř rostlin ve skleníku cca 5 kg okurek a vypadá to, že ještě nějaké budou. Odrůda Minisprint (asi, je ze zahradnictví), pak Konsa F1 (semena z Lidlu) a Chinese Slangen (semena z Lidlu) - ty vypadají nejhůř., dnes jsem zavářela osm sedmiček okurek, asi poslední. Stříkala jsem proti plísni a padlí. Okurky mívám ve skleníku každým rokem do října. Letos kupodivu bez svilušek a molic.

Venku mám ještě plodící salátovky Konsa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 2.9.2019 7:31

Teď neřeknu odrůdu, ale na Antonína jsem vysela tři semínka a teď nevím, co s okurkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 229.92 (?), 2.9.2019 19:35

Hadovky pěstuji asijské Burples Tasty a nakládačky Dafne ve skleníku. Obě odrůdy to zvládají bez plísně a bez postřiku. Sklízím od 20. června do začátku září. Dnes jsem sklidil poslední hadovku. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pirko - (49) - 62.105 (?), 3.9.2019 19:11

Vážení,

poslední roky se plíseň nevyskytuje. Myslím si, že okurky ničí sluneční paprsky. V dnešní době dozrají dvě generace ročně. Nic neřeším, jakmile začnou okurky rodit, žena namáčí další semeno a dnes v Září máme okurek na rozdávání. Zdravím. Libor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 3.9.2019 19:48

Pokud nemáte plíseň vy, neznamená to, že ji ostatní nemají. Mám okurky venku i ve skleníku, oboje napadlo padlí i plíseň. Troufám si říct, že po třiceti letech pěstování ty choroby poznám. Letos hodně záleží asi na lokalitě, u nás na konci července sice nijak zvlášť nepopršelo, jen pár milimetrů. ale přepršky byly několik dní po sobě, do mokrých rostlin zasvítilo slunce a už to jelo. Díky tomu, že byly několik dní mokré listy, mi odešly třeba muškáty, tak masívní napadení rzí jsem ještě neviděla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika