Plíseň na cuketách?



Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?)
5.1.2011 12:25
Ano, také to vidím na padlí. Loni jsme to měli ve foliáku na hadovkách. Zasažené rostliny se ošetřují sirnatými přípravky - např. Sulikol. Já jsem použila Sulku jako první pomoc, ale stejně jsem pak nic vyloženě na padlí nesehnala. Sulka opakovaně pomohla. Problém je v tom, že spory přezimují v krytu a dají se zlikvidovat pouze vykuřováním. Takže letos budu vykuřovat. Venku bych před ošetřením odstranila nejvíc napadené listy a následný postřik by měl šíření zabránit. Rozhodně u nás padlí nebylo tak agresívní jako plísně. MH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
leruzel - (2) - 20.18 (?), 5.1.2011 10:29, zobrazeno: 31252x

 Dobrý den, moc bych prosila o radu. Už druhý rok mi cosi napadlo cukety. Všude čtu, že na cuketách se nedělá plíseň, ale přesně jako plíseň to vypadá. Za nedlouho se choroba rozrostla i na dýně (dále i k sousedům, za což mě moc nepochválili). Bude někdo vědět, co to je a jak se příště bránit? Předem díky, Lenka

List napadené cukety
List napadené cukety

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.1.2011 10:39
Plíseň byla loni na všem (nešťastný rok), tady bych to tipl na svilušky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 5.1.2011 10:54

Je to padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 5.1.2011 12:25
Ano, také to vidím na padlí. Loni jsme to měli ve foliáku na hadovkách. Zasažené rostliny se ošetřují sirnatými přípravky - např. Sulikol. Já jsem použila Sulku jako první pomoc, ale stejně jsem pak nic vyloženě na padlí nesehnala. Sulka opakovaně pomohla. Problém je v tom, že spory přezimují v krytu a dají se zlikvidovat pouze vykuřováním. Takže letos budu vykuřovat. Venku bych před ošetřením odstranila nejvíc napadené listy a následný postřik by měl šíření zabránit. Rozhodně u nás padlí nebylo tak agresívní jako plísně. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
leruzel - (2) - 20.18 (?), 5.1.2011 14:34

Děkuji všem za rady. Listy jsme odtraňovali, ale stříkali proti plísni, takže za pár dní to bylo zpět. Letos budu poučená a připravená  .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 5.1.2011 14:50

Výborná proti padlí i ostatním plísním je Ortiva. OL jen 3 dny. KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 5.1.2011 17:06

Musím potvrdit, loni jsem stříkl rajčata venku a jen jednou a vydržely prakticky do konce sezóny v dobrém stavu, jen s ojedinělým napadením. I kolega mi potvrdil dobrý účinek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.20 (?), 6.8.2014 14:26

proti padlí se dá udělat i přírodní a dostupný postřik: nasekejte nadrobno pažitku, zalejte vroucí vodou, nechte odstát a pak studené nalijte do postřikovače. Funguje to na angrešty i na cukety. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika