Phytophthora infestans



host - 248.127 (?)
27.7.2020 22:58

Acrobat mz wg 5 x 50g má ještě e-shop Agromanuálu. Ale nějakou menší rezervu už mám. Ridomil jsem kdysi používala na okurky i rajčata kvůli krátké ochranné lhůtě (myslím, že tehdy ani snad ještě Acrobat nebyl, nebo jsem ho neznala), už to je pěkných pár let.

Ale jestli to takhle půjde dál, tak neví, čím budeme za pár let stříkat, asi pro zahrádkáře nebudou systémové přípravky, jen kontaktní...          Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 91.196 (?), 27.7.2020 12:47

Tak jsem s pokorou k síle přírody sklopil hlavu-rajčata trpí, hluboko potlačil averzi k chemické ochraně a koupil Acrobatwink. Večer si zastříkám ikdyby moja doma nebylacheeky! Nejprve odstraním nejvíc zasažené listy a chycené plody a pak mlha přede mnou i za mnou-bojlaugh...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 27.7.2020 13:55

Já jsem si ráno zastříkal Ortivou. V návodu se sice uvádí, že se nemá používat pokud je stávající teplota 27°C, nebo je taková teplota očekávána. Zřejmě se snižuje účinnost přípravku. Něco jako u insekticidu Karate, který za vyšších teplot také dobře "nefunguje". Zásoby Ridomilu Gold se mně dělat nechce. Hlavně kvůli rozvažování jednoho 25 gramového sáčku na několik dávek. Budu si muset sehnat prp příští rok ten Revus, nebo si vystačit s Ortivou a mědí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.245 (?), 27.7.2020 19:05

No nevím, proti plísni na rajčatech se bojuje preventivně. Zasaženo chorobou je víc než vidíte. Mezi začátkem infekce a jejím viditelným projevem je časová prodleva. Nečekejte, že postřik Acrobatem bude fungovat zpětně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.127 (?), 27.7.2020 22:05

Rajčata jsem poprvé stříkla Acrobatem, byl dlouho klid... Pak se objevila plíseň, tak jsem otrhala napadené a stříkla jsem pro prostřídání Kuprikolem - to nezabralo prakticky vůbec. Tak jsem po opětovném otrhání všeho napadeného (kromě tří stonků napadených ve spodní části) postříkala opět Acrobatem... Už to je týden, za tu dobu jsem odstranila jen dva listy (z těch zbylých) a zatím klid - plody už zrají.

Takže ten druhý postřik Acrobatem další postup plísně (zatím) krásně zarazil...                                                                                                  Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 27.7.2020 22:43

Pěkně jste to vyfotil, pane Kubasi. Já nemám nikde nic, až na jeden černý flíček na jednom listu. Semena jsem vyséval pozdě, až v dubnu, takže začínají teprve vybarvovat spodní rajčata. Zhruba od 20.6. jsem dával 3x náš milý Ridomil a to 5g na 3 litry a dneska tu Ortivu. Všiml jsem si, že Kuky používá zásadně Acrobat, nikoliv Ridomil. Ale ten Ridomil chrání taky slušně a myslím, že by dokázal zastavit tu plíseň taky, Lído. Každopádně Acrobat už není a zásobu Ridomilu jsem si udělal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.127 (?), 27.7.2020 22:58

Acrobat mz wg 5 x 50g má ještě e-shop Agromanuálu. Ale nějakou menší rezervu už mám. Ridomil jsem kdysi používala na okurky i rajčata kvůli krátké ochranné lhůtě (myslím, že tehdy ani snad ještě Acrobat nebyl, nebo jsem ho neznala), už to je pěkných pár let.

Ale jestli to takhle půjde dál, tak neví, čím budeme za pár let stříkat, asi pro zahrádkáře nebudou systémové přípravky, jen kontaktní...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 28.7.2020 11:18

Ten Ridomil Gold, ať už ho Kuky používá nebo ne, funguje jako prevence celkem dobře. A to i v mírně podlimitní koncentraci. Pravda je, že v okolí o žádných bramborách nevím, snad jen u jednoho souseda za thujemi, takže tlak plísně bramborové snad není tak velký. Ale v letošním počasí bych na tom bez postřiku byl podobně jako pan kubas na jeho fotkách. Je dobře, že jste, paní Lído, napsala, že když už se ta plíseň rozjede, nestačí aplikovat jen měď. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 27.7.2020 14:11

místo Ridomilu už jen cenovka a prázdný regál.sad Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 242.213 (?), 27.7.2020 15:33

Tak jsem si dnes dopoledne taky zastříkal Ortivou. Přijedu po pár dnech z dovolené, brambory mrtvé a u rajčat jsem musel otrhat skoro polovinu listů. Z plodů byl chycený pouze jeden (teprve začínají dozrávat).

Rajčata jsou cca 30m od brambor, ta část rajčat, která má téměr přímou viditelnost na brambory (brambory za živým plotem) byla chycena násobně více než ta, která jsou schovaná přes roh domu v závětří. 

Fotografie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.187 (?), 28.7.2020 8:06
Ja som poriadne postriekal 2 krat kuprikolom ked este boli male plody, t.j. naposledy niekedy v juni, a zatial vsetko v poriadku aj napriek castym dazdom. Myslim, ze som ich zaockoval
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika