Physalis ze seminek



zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?)
6.9.2010 12:06

tak po delsi dobe jsem tu... tak physaliska je uz vetsi a kvete, ale ne moc a ma uz par lampionku ale zelenych jeste--- jinak prikladam fotku physalis a v nem opet stoji dite, tak ja si myslim ze rapidne to rostlo pres ten mesic-

pred mesicem
pred mesicem
k dnesku
k dnesku
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 2.8.2010 17:23
Tady přidávám trochu nekvalitní fotku rostlin mochyně (takové té oranžové, okrasné, nejedlé) které vyrostly ze země následující rok. Listy se podobají té Vaší ale jsou menší. Mirek
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 2.8.2010 17:41

tu nejedlou mam take u plotu... ja vim ta podoba tam je...  ale snad uz zase nemam vymenene seminka... na vymenu u nohelgarden jsem zvykla, ale zrovna na to jsem se tesila...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 2.8.2010 19:37

Ta nejedlá je jedlá a je podstatně chutnější než ty kulturní. Jen ta velikost. Měli jsme ve škole několik kulturních odrůd a jíst se to fakt nedalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kohba - (21) - 149.26 (?), 6.8.2010 17:39

Nic se nebojte, plody jistě budou i když sklizeň nebude velká, já loni zasel a sklízel od konce srpna do října a když to začalo vypadat na začátku listopadu na mrazíky, tak jsem rostlinky ostříhal vyryl a uschoval v kýblech do sklepa, na jaře jsem je dal zpátky na záhon. Ovšem počasí nám na jaře moc nepřálo a tak mi je napřed potloukly kroupy a pak ještě přešla povodeň. Inu již tak tři týdny kvetou a zatím to vypadá na ůrodu srovnatelnou s tou loňskou, takže si nejsem jistý jestli má přezimování cenu.

Ovšem na podzim otrhejte i ty nezralé, doma ve spíži dozrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 9.8.2010 17:54
Dnes jsem ochutnal "Marmeladnyj" a už to bylo o něčem jiném. Plod nesmrděl, byl celý do modra a "křupavý". Ne že by mi nějak chutnal ale byl 100x lepší než ty předchozí - patrně byl o dost zralejší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PB - (1) - 228.18 (?), 13.8.2010 19:01

Tak jsem letos rovněž poprvé vysel physalis (od Seva Seed). Bohužel jsem asi podcenil spon. Máte zkušenosti, zda-li je vhodné vylamovat či zaštipovat? Děkuji, Pavel

Mochyne
Mochyne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 15.8.2010 23:10

Zdravim.. pane Mirku seminka jsem dostala, tak je pak vyzkousim.-.. a zaroven dekuji za zaslani- Žanet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 6.9.2010 12:06

tak po delsi dobe jsem tu... tak physaliska je uz vetsi a kvete, ale ne moc a ma uz par lampionku ale zelenych jeste--- jinak prikladam fotku physalis a v nem opet stoji dite, tak ja si myslim ze rapidne to rostlo pres ten mesic-

pred mesicem
pred mesicem
k dnesku
k dnesku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 6.9.2010 17:44

Tak já pěstuji mochyni peruánskou, přesně takovou jako Berny, plody nám moc chutnají ale musí být úplně zralé, hodně žluté, jednou jsem jí zkusila dát do skleníku a už se tam nic jinýho nevešlo, jak se rozrostla, každý rok se mi vysemenila na záhonech, takže jsem vždy nechala jen silné sazenice, nevím,jestli vám ještě dozraje, záleží,jaké bude počasí, mě obvykle poslední plody nedozrály, E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.128 (?), 23.10.2016 11:46

Letos jsem poprvé zkoušela pěstovat mochyni peruánskou a jsem nadšená její chutí. Rostliny jsem vypěstovala ze semínek z kupovaného plodu. Měla jsem 2 rostliny v květináči, ty už jsou měsíc zlikvidované, plodily už během srpna, ale plodů málo. Třetí rostlinu mám stále zasazenou na poli, plodů je tam ještě hodně. Rostlinu jsem zpočátku vyštipovala, ale pak jsem na to zapomněla, tak jsem již narostené výhony jen svázala k sobě, keř je velký 1,5 m x 1,5 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika