Pěstování rajčat a mochyně peruánské u sebe



host - 102.120 (?)
10.6.2008 10:44

Možná už píšu moc pozdě, ale četla jsem, že se nedoporučuje vysazování mochyně v blízkosti paprik, ale bylo to z důvodu sprašování. Může dojít k ovlivnění chuti u paprik nebo naopak, to už si přesně nepamatuju.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 57.71 (?), 25.5.2008 21:15, zobrazeno: 15142x
Hezký den. Ráda bych se zeptala, zda můžu vysadit do sousedících řádků mochyni peruánskou a rajče - divoké (tzv rajský rybíz). Pěstovala jsem to dřív, že byla mezi nimi mezera jiných věcí, ale letos mi to nějak špatně prostorově vyšlo... Známá mi říkala, že by se to nemělo... že se to zkříží a nebude to jedlé. Napadá mne, zda to tak někdo z vás hned u sebe již pěstoval - a myslíte, že i když plody budou OK, že semena mohou být geneticky pozměněna? Děkuji. Žanika
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 25.5.2008 23:18

Jak by se to mohlo zkřížit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.71 (?), 26.5.2008 8:04

To právě nevim. bylo mi řečeno, že jelikož to jsou příbuzní:-), tak jeden bude mít plno plodů a druhý děs běs nedobrý... jak třeba jsem si tu pročítala, když mochyni někdo vysadil s paprikou - paprika dobré plody, mochyně nic... jenže pak si zase říkám, když je to příbuzné rajčeti, že třeba to bude naprosto v pořádku - jako když se sadí různé typy rajčat - ale na druhou stranu si říkám, jak se třeba překříží papriky z pálivých na nepálivé atd atd... Tak kdybyste mi někdo potvrdili, že je to tak nebo tak, z nějaké vlastní nebo cizí zkušenosti. Díky Žanika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 26.5.2008 11:57

Jsou příbuzné, ale to přece neznamená že se můžou křížit.

Žádné křížení nemůže ovlivnit letošní plody. Pokud vám někdo něco takovýho tvrdí, moc bych mu nevěřil ani v jiných věcech. Pokud někdo měl hnusný plody, nemohlo za to křížení.

Papriky jsou samozřejmě mezi sebou mnohem blíž příbuzné než k rajčatu nebo mochyni, často jsou to dokonce jen kultivary jednoho druhu, ty se pochopitelně kříží bez nejmenších obtíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.71 (?), 26.5.2008 15:59

Díky díky za odbornou odpověď:-). Stejně nemám na výběr - leda sazenice vyhodit a to bych asi je spíš vysázela do města do parku, když jsem si je tak vypiplala:-) No ještě než jsem si přečetla odpověd, tak jsem ještě vymyslela a uskutečnila, že jsem vedle physallis - teda mochyně - nasadila fazole k provazové konstrukci - jako takové malé odlišení... I když kdyby k tomu křížení mělo dojít, tak by to stejně asi moc nepomohlo:-) žanika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.122 (?), 26.5.2008 16:18

Nejsem odborník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 57.71 (?), 26.5.2008 20:57

No ve srovnání se mnou ano:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.120 (?), 10.6.2008 10:44

Možná už píšu moc pozdě, ale četla jsem, že se nedoporučuje vysazování mochyně v blízkosti paprik, ale bylo to z důvodu sprašování. Může dojít k ovlivnění chuti u paprik nebo naopak, to už si přesně nepamatuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.5 (?), 26.9.2021 23:06

Řekl bych, že se mi to letos stalo. První plody v květech byly žluté, tak jak se popisuje. Ty současné jsou velké, trhají lampiónek a lezou ven, jsou zelené, žilkaté až nafialovělé a nevypadají, že se jim chce žloutnout. Už opadávají.

Měla to být mochyně peruánská
Měla to být mochyně peruánská
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika