Pestovali jste okru?



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 135.151 (?)
7.9.2019 9:56

Ano některé okry jsou snad obalené jemnými chloupky (to jsem četl na webu). Ta odrůda co mám a i ta druhá žádné chloupky nemá, když ji utrhnu včas, tak je ten lusk křehký a i v syrovém stavu chutný. Pokud se mně zadaří, tak budu mít pro příští rok dost semen i na rozdávání. Pochopitelně si vyzkouším jejich klíčivost.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 18.5.2016 10:36

Ja lilky pestuji kazdy rok. jeden plod je hrozne malo. Vetsinou mam od 5-ti nahoru. Delate asi nejakou chybu. Potrebuji hodne vody a osvedcila se mi kompostova puda a dost hnoje pod tim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.4 (?), 18.5.2016 12:55

Děkuji. Vím, že něco dělám špatně, ale stále nevim co. Letos čtvrtý pokus. Ve skleníku tentokrát " husí hnůj,, na něm prosátý kompost a 4 lilky u zadní stěny. Přes léto větrám, aby měli přístup opylovači. Večer zalévám. Kvete a neplodí :(

H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.254 (?), 18.5.2016 14:28

Jenom doplním k lilkům- ty se musí vyštípávat jako rajčata, já nechám dva hlavní stonky a zálistky vyštípávám. Pěstuji je ve velkých květináčích na terase (orientována na jih) a ůroda je ucházející- z každé rostlinky tak cca.4 velké a hafo menších.

Brrouk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 19.5.2016 8:36

Zálisky vyštípávám. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 21.5.2016 15:03

Opylte sam, to se mi take stalo, opylovaci nemaji zajem nebo je jich malo. Staci stetecek a uvidite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 21.5.2016 15:04

Ja nic nevystipavam a ok take, mam maly stromecek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 135.151 (?), 2.9.2019 18:31

Letos prvním rokem pěstuji okru. mám jednu rostlinu Jing Orange. Nechal jsem si dva lusky na semena, protože bych příští rok chtěl pěstovat více než deset rostlin. Jedna je málo, protože lusky je třeba ulamovat když jsou křehké a to na jedné rostlině jsou současně maximálně dva. Že bych je smažil, jak se doporučuje, tak při tomto množství je to absurdní. Jak jsem se dočetl, tak moc dlouhéo nevydrží ani v ledničce. A tak tu okru průběžně chroustám jak je, chuť je to docela zajímavá. Na zahradě moc květin nemám a tak květy tohoto jedlého ibišku mně aspoň trochu zeleninové záhony nazdobí. Pěstoval jsem z předpěstované sadby, bez problému.

           Vladimír

Jing Orange
Jing Orange
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.132 (?), 2.9.2019 19:13

To je ale pěkná rostlina. Listy má podobné jako skočec. Škoda ty lusky jíst..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.221 (?), 6.9.2019 21:52
Okru jsem zkoušela vysévat několikrát, ale nikdy mi nevzešla. Letos jsem tedy s velkou slávou zakoupila šest rostlin v Brně u Brabce. Cedulka hlásala: okra-ibišek jedlý. Rostlinky byly bujné, květy pěkné, úroda hojná, ALE! Nedalo se to jíst, plody tuhé s nepříjemnými chloupky, ač utržené třetí - čtvrtý den po odkvětu. Zklamání veliké, s okrou asi končím. Hannah
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 135.151 (?), 7.9.2019 9:56

Ano některé okry jsou snad obalené jemnými chloupky (to jsem četl na webu). Ta odrůda co mám a i ta druhá žádné chloupky nemá, když ji utrhnu včas, tak je ten lusk křehký a i v syrovém stavu chutný. Pokud se mně zadaří, tak budu mít pro příští rok dost semen i na rozdávání. Pochopitelně si vyzkouším jejich klíčivost.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika