Paradajky Mandat - veľmi slabý rast



host - 69.65 (?)
13.5.2018 14:21

také mám letos jednu rostlinku-a také malou a slabou.Ale vysadila sem, a uvidím, nějaké rajče na ní jistě bude :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 132.71 (?), 11.5.2018 18:00, zobrazeno: 4614x

Paradajky pestujem už veľa rokov. Sadenice si pestujem sám, používam rokami overený postup. Keďže vysievam viac odrôd, každú osobitne dávam do kelímku, v ktorom ju vypestujem, po určitej dobe rozsádzam po jednej rastline do kvetináčikov.Posledné roky vysievam asi 5-10 odrôd, na kusy celkove asi 50-60 rastlín. Vždy zaradím niečo nové k odrodám ktoré sa osvedčili. Minulého roku to bolo Tomatoberry Garden a Zlatava a obe sa osvedčili aj keď viac Tomatoberry, Tohto roku chcem vyskúšať Mandat ale vyzerá to byť problematické.Sáčik obsahoval 10 semien, vysial som 5, vyrástli všetky, ale rástli zle. Vytiahli sa do výšky a boli veľmi tenké.Neskôr som ich presadil jednotlivo do kelímkov a posadil takmer až po listy, čo robievam pri všetkých paradajkách.Ostatných asi 60 paradajok odrôd Crystal, Tomatoberry, St. Pierre, Kecskemeti Jubileum, Zlatava a ešte jedna ukrajinská žltá špicatá rástli bez problémov. Mandat veľmi slabo, nedosiahol ani polovičku veľkosti ostatných.Neskôr som vysial aj zvyšných 5 semien, ale výsledok bol rovnaký.Veľmi slabý rast, rastliny vyzerajú ako zakrpatené, sú slabé a tenké.Substrát a spôsob pestovania rovnaký ako pri ostatných paradajkách.Predajca Dobré semená. Ak niekto pestuje odrodu Mandat, napíšte prosím svoje skúsenosti, aby som sa vedel zorientovať pri tejto odrode.Mnoho zdaru v pestovaní praje 

afer

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.14 (?), 11.5.2018 19:17

Dobrý den. Zrovna před malou chvílí jsem vysadil 10 sazenic rajčat Mandat a mohu napsat, že si s jejich slabým růstem vůbec nelámu hlavu. Sazenice si pěstuji sám, ale okno mám jen na sever, takže dle toho sazenice vypadají. Ale povysazení do volné půdy už rostou jak mají. Nechávám většinou 5 vijanů, které ale mají spoustu malých plodů. A jejich chuť je vynikající. Klidně si mohu koupit různé odrůdy, ale nemám to zapotřebí, preferuji právě Mandat. Zítra ještě vysadím pár sazenic odrůdy Start. Za sebe napíšu, Mandat je výborná odrůda a jsem rád, že jsem před pár lety dostal osivo jako dárek v časopise. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.74 (?), 13.5.2018 10:13
Mám taky Mandat z Dobrých semen, zakoupeno tuším 2016. Vzrůst je střední, o něco menší než ty nejvzrůstnější odrůdy. Loni koncem sezony byly kolem 2m (pěstuju na jeden výhon) a plné vynikajících rajčat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.65 (?), 13.5.2018 14:21

také mám letos jednu rostlinku-a také malou a slabou.Ale vysadila sem, a uvidím, nějaké rajče na ní jistě bude :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mapri - (29) - 49.140 (?), 13.5.2018 20:18
Já také jednu ve skleníku, viz foto, budu pestovat na 3 výhony, další jsem dala do vody, aby zakořenil, půjde na záhon po sklizni hrachu. Ps Dobrá semena loni Sazenice byla proti ostatním trochu drobnější, i teď ve srovnání s Roselou, ale ta i loni měla dravý růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika