Papriky pro 2017



Jirka Va - (20) - 232.120 (?)
2.10.2017 18:02

Naše výpěstky budeme teprve ve větším česat, jelikož se jedná o silnostěnné a poměrně i dlohozrající odrůdy červené Sonar a lamyo odrůda Samurai.Dále pak Ozarowsky, Radmila, Sandra a Paradise. Oranžová je Kubista, Afrodita.Chtěl bych podotknout, že pěstební podmínky nemáme ideální, jelikož na zahrádku musíme jet přes celé město a tak v plné sezóně musíme volit kompromisa nechávat skleník pootevřený přes noc, aby se to druhý den za velkých veder všechno neuvařilo a neupeklo.J a Olí

naše skleníkové papriky
naše skleníkové papriky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.3 (?), 17.9.2017 11:03

Papriky polní


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 30.9.2017 8:22

Nezkoušeli jste usušit a umlít papriky Ramiro?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.132 (?), 30.9.2017 8:48

Veškeré zralé přebytečné papriky usuším a pomelu.V čem by Ramiro mělo být vyjimečné? Nebo se dají nakrájet a zamrazit nebo zavařit do čalamády apod.

Jen nedozrálé papriky dávám zvířatům, ty jsou hořké.

Tlustostěnné papriky je možné nechat dozrát, na Ramiro to asi fungovat nebude, má tenké stěny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 30.9.2017 9:39

Vyjimečné nejsou asi v ničem :-), jen jsem ještě papriky nesušila, tak se ptám. Část teda nasuším a namelu, část nakrájím na proužky usuším a budu je dávat pod maso a pod. Uvidíme. Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jirka Va - (20) - 232.120 (?), 2.10.2017 18:02

Naše výpěstky budeme teprve ve větším česat, jelikož se jedná o silnostěnné a poměrně i dlohozrající odrůdy červené Sonar a lamyo odrůda Samurai.Dále pak Ozarowsky, Radmila, Sandra a Paradise. Oranžová je Kubista, Afrodita.Chtěl bych podotknout, že pěstební podmínky nemáme ideální, jelikož na zahrádku musíme jet přes celé město a tak v plné sezóně musíme volit kompromisa nechávat skleník pootevřený přes noc, aby se to druhý den za velkých veder všechno neuvařilo a neupeklo.J a Olí

naše skleníkové papriky
naše skleníkové papriky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jirka Va - (20) - 232.120 (?), 16.11.2017 16:57

Zdravíme pěstitele paprik a hlásíme se s posledním letošním přízpěvkem, kdy jsme v pondělí 13.11.2017 provedli dosběr našich skleníkových paprik.První foto je před likvidací porostu, druhé už jen zhruba odhadem 3-4kg plodů převážně zelených, ale s nádechem zčervenání.Musím uvézt, že zhruba na posledních 10 dnů jsem instaloval do skleníku teplovzdušný fukar a nastavil na něm něco mezi hvězdičkou a 1-kou, kdy to ochránilo plody proti případnému,,omrznutí" Na tento týden už byly hlášeny noční mrazíky a tak jsem sezónu zakončil.Už teď se těším, až krajem ledna zase zaseju a budu se moct 11měsíců v roce starat o papriky.Kdo z Vás to má obdobně? :-):-):-)


ukončený dosběr
ukončený dosběr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 16.11.2017 19:20

Já je mám už jen za okny, ale stále nějaké plody dozrávají. Rajčata už mám jen otrhaná - zrající. Nejzajímavější plodovou zeleninou jsou u mě cukety. Ještě je mám venku (v BG), ale kryju je na noc polykarbonátem. Minulý týden jsem měl 10 plodů a stále kvetou.

Papriky na okně
Papriky na okně
Rajčata listopad2017
Rajčata listopad2017
Cukety v půlce listopadu
Cukety v půlce listopadu
Cuketoviště lehce omrzlé
Cuketoviště lehce omrzlé
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika