Papriky - kdy začít hnojit?



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?)
13.3.2020 17:20

Většina substrátů, včetně výsevních, obsahuje základní dávku živin a domácí kompost určitě také. Záleží také na tom, jak rychle chcete, aby rostly a na množství světla, které dostávají. Pokud jsou na jižním/jz/jv okně, začal bych hnojit tak 3 - 4 týdny po pikýrování. Kristalonem: nejdřív modrým (vápník, dusík) a pak bílým (draslík, fosfor a další prvky) v zálivce podle návodu. Oba jsou součástí balení včetně odměrky.

Osobně teď zkouším lignohumát v zálivce. To není v pravém slova smyslu hnojivo, ale látky podporující kořenění. Zatím k plné spokojenosti. Ředění je opět součást návodu.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 2.170 (?), 13.3.2020 10:12, zobrazeno: 10727x

Dobrý den,

Jako amatér/zahradník začátečník se na vás obracím s prosbou. Kdy mám začít přihnojovat papriky? Sazeničky jsem přepikýroval (mají vytvořené pravé lístky (zatím jsou malé) do větších nádob, kde jsem smíchal substrát pro výsev s domácím kompostem.

Děkuji za jakoukoliv pomoc.smiley

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 13.3.2020 17:20

Většina substrátů, včetně výsevních, obsahuje základní dávku živin a domácí kompost určitě také. Záleží také na tom, jak rychle chcete, aby rostly a na množství světla, které dostávají. Pokud jsou na jižním/jz/jv okně, začal bych hnojit tak 3 - 4 týdny po pikýrování. Kristalonem: nejdřív modrým (vápník, dusík) a pak bílým (draslík, fosfor a další prvky) v zálivce podle návodu. Oba jsou součástí balení včetně odměrky.

Osobně teď zkouším lignohumát v zálivce. To není v pravém slova smyslu hnojivo, ale látky podporující kořenění. Zatím k plné spokojenosti. Ředění je opět součást návodu.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.249 (?), 15.3.2020 8:06

Dobrý den. Díval jsem se na složení modrěho Kristalonu nenašel jsem že by obsahoval vápník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 15.3.2020 19:59

Modrým Kristalonem myslím ten modrý sáček v balení běžného Kristalonu, kde je také ještě sáček bílý, který dodává také ostatní prvky (K, P, Mg).

Modrý sáček obsahuje dusičnan ammono-vápenatý. Nic jiného.

Nevím, zda neexistuje také obchodní název Modrý Kristalon. Ten by mohl obsahovat leccos, ale pokud je to hnojivo jednosložkové (na rozdíl od toho, který mám na mysli), bude také obsahovat vápník. Ten je pro rostliny nezbytný.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.249 (?), 16.3.2020 8:11

tak to ano, měl jste na mysli Kristalon zdravé rajče a paprika. Jinak existuje Modrý Kristalon v malospotřebitelském balení též Kristalon Start dále Kristalon bílý, červený,fialový, azurový a jiné viz agromanualshop

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 16.3.2020 17:31

Omlouvám se za nejasné vyjádření. Upřímně řečeno, netušil jsem, že těch obchodních značek je tolik. 

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 27.92 (?), 29.4.2020 22:06

Zdravím Kristalonem ani omylem likviduje půdu a je to pěkná... Hnojit slepicince vykvasene daji se i koupit kazdý tyden občas zamenit za vykvasene koprivy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 30.4.2020 3:20

Moment: jak likviduje Kristalon půdu? Buďte prosím konkrétnější. Jste první, od koho to slyším.

Vycházím z předpokladu, že tady mluvíme o sazenicích doma pěstovaných. Vy nejspíš mluvíte o zahradě venku, eventuálně o skleníku. Zpočátku jsem totiž použil doma granulovaný hnůj (také věřím víc v přírodní hnojení), ne slepičinec, a měl jsem z toho málem rozvod na krku. Používáte slepičinec doma??? A kde berete kopřivy na začátku března?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 27.92 (?), 2.5.2020 18:44

Zamořuje to půdu, sazenice nachylnější na nemoce, likviduje zhoršuje její vlasnosti já to kdysi taky používal než jsme to zjistil a pudu nakonec všechnu vyhazoval. Já si už i sazenice pěstuj sám většina sazenic co koupíš v zahradnictví je na chemii a trpí na nemoce a moc nerostou když to srovnáš s tím když tomu dáš dobrou půdu a živyny nechemické je dost rozdíl jak to roste pokud se o to budeš starat nechemicky a na krystalon zapomenes. Jasně doma sazenice namoč na 24 hodin do ředeneho lignohumátu a i tím hnoj než přesadíš ven tak už jeď slepicince dají se kupit ve flašce jen rozčedíš a kopřivy no nevím jsem z vesnice a tady rostou všude... To zkus a uvidíš neskutečnej rozdíl.  Kdyý to smrdí hnuj tak na podzim do zahradky vysej zelené hnojivo (hořtice atd) to vyroste a jen zrejes a udělá živiny na další rok. Jestli nevěříš dej 2 sazenice vedle sebou o každou se tarej podle jineho způsobu a uvidíš sám. Je to smutný ale většina lidí všude sere crystalon je to jednoduche levné bez práce, ale výsledek katastrofa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 2.5.2020 20:17

Aby nedošlo k omylu: na zahradě používám přírodní hnojiva, tedy hnůj. Se slepičincem hodlám teprve letos začít, ale slyšel jsem o něm jen chválu. Musí se s ním ale umět zacházet. Lignohumát už používám a výsledky jsou dobré.

Kristalon používám jen doma při předpěstování sazenic, ne kvůli pohodlí, ale kvůli zachování manželství.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika