Papriky 2021



host - 6.180 (?)
11.3.2021 15:20

Díky Martine za reakci, asi to bude tím sluncem. Zatím jsem nehnojil. Teď, když je budu dávat ven otužovat, tak je dám do kašírovaného folníku. Tam není tak ostré slunce.Mám je ve stejné kupované hlíně, jako rajčata a těm nic není. Akorát toho pěkného počasí je málo.  Alex

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 6.3.2021 19:15

Vladimíre, dělám to velmi podobně tomu, jak to popisuješ. A přece mi to nějak moc nevychází. Tak hledám i "zoufalé" cesty. Však mne znáš. Letos jsem už setí a klíčení paprik ukončil, teď jsou na řadě rajčata. Takže o tom budu mít čas přemýšlet. Podstata věci je ta, že díky té "přidávací" metodě, mám nakonec rok co rok paprik moc. Potřeboval bych dosáhnout tak 80% klíčivost, abych mohl rozumně plánovat. 

Díky za radu. Myslíš, že na papriky Savo, peroxid vodíku či hypermangan nefungují? Mají papriky obaly semen z "mrtvé" hmoty nebo jako rajčata z hmoty, která reaguje na vnější i vnitřní podněty? 

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 8.3.2021 20:19

Celkem dobrá zpráva: papriky, které jsem udržoval v hibernaci v balkonovníku a později na schodišti, začaly jedna po druhé vyrážet nové lístky. Zatím ne všechny, možná některé uschly, ale přes polovinu (4 ze 7). Mám ale teď dilema: přesadit teď nebo počkat až se lépe oživí kořenový systém? Má intuice (nikoliv zkušenost) říká, že počkat, stres z přesazení by nemusely přežít. Jsou v loňské, tedy vyžilé, půdě, ale hnojil jsem je do poslední chvíle, takže nějaké živiny tam mohly zůstat.

Má s tím někdo zkušenosti a dokázal by poradit?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.180 (?), 9.3.2021 15:54

Zdravím všechny, a spíš než reakci na MilanaHP bych potřeboval poradit s nemocí mých paprik - viz foto. Papriky jsem sel 17.1. jsou asi dva týdny po prvním pikýrování. Umělé osvětlení (žárovky 6400K), ve studeném skleníku byly během deseti dnů asi 4x, zemina koupená ve Čtyřlístku v Brně.Dle tamnějších odborníků jsem před třemi dny provedl postřik přípravkemProtect Garden Magnicur Energy 1ml/1l.Pokud se někdo setkal s podobnými problémy a nebo ví jak na to, prosím poraďte. Děkuji Alex.

nemocná paprika
nemocná paprika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.14 (?), 10.3.2021 19:37

Rostliny jsou popálené. Od slunce, nebo po hnojení. Vypadají vitálně, myslím že jim to v kontextu dalšího vývoje neublíží.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.180 (?), 11.3.2021 15:20

Díky Martine za reakci, asi to bude tím sluncem. Zatím jsem nehnojil. Teď, když je budu dávat ven otužovat, tak je dám do kašírovaného folníku. Tam není tak ostré slunce.Mám je ve stejné kupované hlíně, jako rajčata a těm nic není. Akorát toho pěkného počasí je málo.  Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 60.85 (?), 13.5.2021 20:28

V pondělí se mně podařilo vysadit polovinu předpěstovaných sazenic papriky. Pro jistotu jsem na ně dal tunel, který už nepotřebuji na květáky. Škoda, že jsem nestihl dát tam všechny, počasí mně přeje, blahodárný zahradnický deštík a přijatelné teploty.

           Vladimír

Papriky
Papriky
Tunel
Tunel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.103 (?), 14.5.2021 6:28

To vám zavídím. Na severu mám už týden zataženo a ještě minimálně týden budu mít.

Denní teploty kolem 15 a večerní kolem 5.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 29.11.2021 16:08

Tak dnes jsem slupnul své poslední papriky. Takže úplný konec paprikové sezóny 2021. Jsem s ní docela spokojen, neměl jsem sice žádné rekordní výnosy, ale od května do listopadu jsem byl paprikově naprosto soběstačný, bylo jich dost i na zavařování s rajčaty a ještě zbylo na pár sklenic samotných. Přitom to nebyl nijak horký rok.

Zjistil jsem také, že kapie otrhané ještě zelené před mrazy, došly slušně doma. Snad jen neměly dost vlhkosti, takže poněkud seschly. Myslím, že optimální vlhkost by byla tak 70%.

Vzhůru tedy do sezóny 2022. Ať se daří.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika