Paprika Rodrigo



Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?)
17.2.2023 15:56

Zdravím všechny zdejší pěstitele. Info ze zahájení mé letoší paprikové sezony. Po jednodenním máčení ve vlažné vodě jsem 6. února vysel do výsevního substrátu 12 odrůd sladkých paprik po 3 semínkách, celkem tedy 36 semínek. Umístil jsem je v koupelně pod strop, na vrchní stranu el. bojleru, kde měly stálých, příjemných 25°C. Do 17. února vzešlo 23 rostlinek, od každé odrůdy minimálně 1, od některých všechny 3. Celkem bezmála 64%. Jsem spokojen. Šanci plodit však dostane asi jen 12 rostlin (od každé odrůdy 1). Nyní jsou na okně při teplotě 18 - 19°C, zatím jim nepřisvětluji, ale uvažuji o tom, neb sluníčka je málo. Až trochu povyrostou, budu je během dne otužovat v PK skleníku, kam je někdy na konci dubna (podle počasí) vysadím.

Mirek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 17.2.2023 15:56

Zdravím všechny zdejší pěstitele. Info ze zahájení mé letoší paprikové sezony. Po jednodenním máčení ve vlažné vodě jsem 6. února vysel do výsevního substrátu 12 odrůd sladkých paprik po 3 semínkách, celkem tedy 36 semínek. Umístil jsem je v koupelně pod strop, na vrchní stranu el. bojleru, kde měly stálých, příjemných 25°C. Do 17. února vzešlo 23 rostlinek, od každé odrůdy minimálně 1, od některých všechny 3. Celkem bezmála 64%. Jsem spokojen. Šanci plodit však dostane asi jen 12 rostlin (od každé odrůdy 1). Nyní jsou na okně při teplotě 18 - 19°C, zatím jim nepřisvětluji, ale uvažuji o tom, neb sluníčka je málo. Až trochu povyrostou, budu je během dne otužovat v PK skleníku, kam je někdy na konci dubna (podle počasí) vysadím.

Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 17.2.2023 19:37

Ahoj Míro. Taky bych byl spokojen s Tvými procenty. Nemám ještě hotovo, stále se tam něco děje (od 19.1.), ale budu šťastný jako blecha, když to dotáhnu ke 40%. A to ještě největší procento vyklíčených je z mých loňských paprik. 

Kdyby Ti nějaké přebyly, zajedu si pro ně. wink

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 18.2.2023 13:45

Milane, zatím to vypadá na 10 přebývajících (1 jsem zlikvidoval, neb byla "nedomrlá"), ale tvrdit to s jistotou ještě nelze. Uvidím, jak si rostliny povedou po rozsazení a dám pak vědět. Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 18.2.2023 21:36

Míro, dneska jsem mluvil s hlavním odběratelem, tedy svým synem. Přesvědčil mne, že ještě není pozdě, takže mu jich zítra vyseju další dávku. Ale protože si nejsem vůbec jist výsledkem a protože ty Tvoje budou určitě mnohem dál (však vím, jak jsi pečlivý), mé slovo platí. To víš, že v tom nejsou jen papriky, ale i zvědavost.wink

No a nejčerstvější novina je, že jsem dneska zasel 59 semínek rajčat pro svou zahradu tam nahoře. Jenže v klíčírně (koupelně) jsou ještě ty loudavé papriky. Tak žongluju, jak se dá. Hlavně, aby mi neupadly. laugh

Měj se. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 19.2.2023 11:33

a o poznání lépe vypadala sadba včera. W.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 230.40 (?), 14.5.2023 9:11

Letošní sazenice paprik u mě mají zpozdění asi 14 dní.Ikdyž jsem vyséval semena v polovině unora.Ke konci května vysadím sazenice do skleníku a foliáku.   VASEK5



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 230.40 (?), 31.5.2023 17:58

První foto sazenice paprik venkovní Eva, druhé foto sazenice skleníkové, třetí foto je záběr do foliovníku, kde jsou odrudy Rubika Rodrigo Leanta a Panache, které byly zasazeny až 29.května oproti minulému roku.    VASEK5





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 6.6.2023 20:19

Předem svého příspěvku chci poděkovat Mírovi za opravdu nádherné sazenice paprik, jsou to ty na snímku několik dní starém. Dnes už jsou v plném květu. V 10l kontejnerech na balkónech. Je mezi nimi i Rodrigo a další španělské. Moji výsadbu totálně zničily svilušky. Ovšem jsem vinen tím, že jsem je stále nechtěl doma postříkat. Nahoru na zahradu bych asi letos vůbec papriky nedával, protože při tom vývoji počasí a hodně chladných nocích by asi vůbec neměly šanci dozrát. Alespoň zbyde místo na jiné plodiny. Ne, letos není zrovna příznivý rok pro papriky, tedy zatím. Možná jim to léto vynahradí.

Milan HP

Papriky od Mirka 30.5.
Papriky od Mirka 30.5.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 230.40 (?), 7.7.2023 10:06

Keříky paprik ve foliovníku vypadají pěkné a začínají kvést.  VASEK5



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 230.40 (?), 22.8.2023 16:21

Letošní papriky ve foliovníku nic moc. Některé keříky paprik jsou úplně bez plodů a na některých je jen pár. Toto je skleníková paprika odrůda RUBIKA, jsou zatím stále zelené, špatně dozrávají. Omlouvám se, že jsou fotky paprik otočené, protože neumím otočit fotky v tomto systému. VASEK5



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika