Paprika jako dvouletka?



host - 243.114 (?)
2.2.2020 9:04

Mimmo, mušky ze substrátu, s největší pravděpodobností smutnice, dovedou zlikvidovat výsevy. Ukoušou kořínky klíčících semen, takže se zdá, že nic nevzešlo. Tedy neškodí mušky, ale jejich larvy. Zlikvidovat se dají buď zahřátím zeminy nebo prolitím nějakým insekticidem. Dobrá bývala Actara, ale bohužel už se nesmí používat.  Dá se snad použít Mospilan.Ivap

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.142 (?), 3.12.2021 11:38

Pěstování paprik v zimě za oknem a meruněk na Vysočině je mučení rostlin i pěstitele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 208.138 (?), 3.12.2021 17:13

Pepé, něco na tom je. Spíš toho pěstitele. Ale ono to v zásadě není moc odlišné od zimního pěstování ve vytápěných sklenících. Ta výhoda je, že to teplo není placené navíc. Ale moje papriky si nestěžovaly, nejspíš proto, že věděly, že dřív či pozdějš půjdou ven. A tam se tak rozradostnily, že mi daly velmi slušnou úrodu.

No a meruňky či dokonce broskve mne v těch 570 mnm nikdy ani nenapadlo pěstovat.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.2.2020 8:00

Milane, není důležité, zda jsou to molice nebo mšice. Je jich mnoho druhů a všechny dokáží spolehlivě zlikvidovat rostlinu v květináči. Ta medovice je určitě nezabije. Naopak, tvoří se, aby se parazitům lépe dařilo. Problém víceletých rostlin spočívá v tom, že jsou pěstovány v nepřemrzlé ani v nepropařené zemině. V tomto stadiu pomůže bohužel jen insekticid. Nakonec, do sklizně je hodně daleko. V současné době bojuji s malými muškami z koupeného substrátu, které rostlinám asi přímo neškodí. Během dvou dní jsem jich odchytil asi 200 na mucholapku. Na jiném místě je odchytávám elektrickým zabíječem, který je láká UV světlem. Molice a mšice však nejsou tak polétavé jak mušky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 2.2.2020 9:04

Mimmo, mušky ze substrátu, s největší pravděpodobností smutnice, dovedou zlikvidovat výsevy. Ukoušou kořínky klíčících semen, takže se zdá, že nic nevzešlo. Tedy neškodí mušky, ale jejich larvy. Zlikvidovat se dají buď zahřátím zeminy nebo prolitím nějakým insekticidem. Dobrá bývala Actara, ale bohužel už se nesmí používat.  Dá se snad použít Mospilan.Ivap

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika