Paprika, Česká raná - znáte?



host - 227.97 (?)
7.4.2017 6:26

Dobrý den, 

ráda pěstuji něco nového. Českou ranou bych ráda zkusila, ale podle popisu by to mohla být PCR. Pokud se Vám letos podaří nějaké semínko, ráda bych koupila. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 173.17 (?), 4.4.2017 13:41

Nějak jsem pozapomněl, že tady bylo vlákno týkající se přímo papriky Česká raná. Už si nevzpomínám, ale semena jsem dostal asi od paní Kateřiny a loni jsem tuto odrůdu pěstoval. Chutnala mně. Ten popis na ni sedí. Ušetřil jsem dost semen a mám i letos okolo deseti rostlinek. Je vidět, že není třeba se prosit o semínka a dokonce platit za nějaké kursy horentní sumy, dobří lidé se vždy najdou.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.97 (?), 7.4.2017 6:26

Dobrý den, 

ráda pěstuji něco nového. Českou ranou bych ráda zkusila, ale podle popisu by to mohla být PCR. Pokud se Vám letos podaří nějaké semínko, ráda bych koupila. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.17 (?), 7.4.2017 7:32

Pokud si dobře pamatuji, tak PCR je žlutozelená, kdežto Česká raná je červená. Alespoň tak vypadá ta co jsem loni pěstoval (po popisu jsem v databázi Genové banky nepátral). Nějaká semena mohu dát. Neprodávám!

           Vladimír

Česká raná
Česká raná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.246 (?), 7.4.2017 10:22

  Jestli ty papriky na obrázku v košíku,  jsou totožné s těmi na záhoně, tak to PCR nejsou (papriky PCR mají jiné postavení na rostlině směřují kolmo dolů a né do stran nebo nahoru).

  PCR pěstují 40 let a pro moji rodinu a mé známé je to paprika číslo 1. Každým rokem si k nim přidám nějaké novinky, ale zatím jsem za ty roky nenašla žádnou, která by se jí mohla chutí rovnat. Netrhám je zelené, ale nechávám je dozrát do červena a právě při tom dozrávání mají vynikající chuť a také ztratí pálivost.  Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika