Okurky nevzešly



ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?)
31.5.2017 20:26

Zajímavé je to, že mně okurky také vzešly mizerně (Konsa F1 z Lidlu), zato po mnoha letech mi vzešla petržel, taky z Lidlu. Špatně mi vzcházely papriky ze Sema i z Moravoseedu, z patnácti semen třeba jen dvě,  semena vyklepaná z koupených paprik v marketu vzešla všechna...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 31.5.2017 18:49

Jdi, Tomáši nevěřící a vlož prst do rány... Jsem rád, (vlastně nerad) že se potvrdily moje stesky z jiného postu. Prostě to klíčí nedobře - když to jindy klíčilo obstojně a vyjímka potvrzuje pravidlo. Půda je furt stejná, a postup víceméně také. Pokud jde o ty testy, jsem v tom ohledu velmi, velmi skeptický. Ne snad že bych zpochybňoval provedení, ale zajímavé by bylo vědět, jaké procento klíčivosti pouštějí do prodeje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 31.5.2017 20:26

Zajímavé je to, že mně okurky také vzešly mizerně (Konsa F1 z Lidlu), zato po mnoha letech mi vzešla petržel, taky z Lidlu. Špatně mi vzcházely papriky ze Sema i z Moravoseedu, z patnácti semen třeba jen dvě,  semena vyklepaná z koupených paprik v marketu vzešla všechna...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.35 (?), 31.5.2017 22:41

U mne vzešlo všechno OK vč Bejbina (z 12ks 11ano), jen ty okurky (Regina Semo) poskrovnu. S petrželí problém nemám, jen jsem si musela "vychytat" odrůdu, která u mne jde (Olomoucká dlouhá). Třeba takové Hanácké se u mne nelíbí, dělá jen ocásky (přitom příprava půdy stejná).            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.24 (?), 13.6.2017 17:37

Dobrý den, mě soce okurku vbzešly ale, majípanašované listy, co je to za chorobu nebo co jim chybí.

okurka
okurka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 13.6.2017 22:14

Loni jsem dal za úkol mamince manželky, aby naklíčila semínka Reginy. Nevzešlo nic ačkoliv se dušovala, že nebyly přelité ani ji nepodeschly.

Letos jsem dal z té samé šarže všech 30 semínek, co byly v sáčku na lem ponožky k jedné straně. Pak ponožku od toho lemu postupně sruloval do ruličky. Ponožka je široká cca 8 cm, semínka byla asi 2 cm od horního okraje ruličky, kterou jsem vsunul do kelímku od jogurtu. Nalil 3 cm vody a hladinka klesla nasátím ponožky o 1 cm. Pátý den byly semínka krásně předklíčené (klíčky dlouhé cca 15 mm) a tak jsem je dal do sadbovačů. Dneska mám 29 rostlinek z 30 předkličovaných semen. U té jedné to nebylo neklíčivostí, ale asi jsem zlomil klíček v krčku....

Takže nevím, je neklíčivost způsobená nevhodností předkličování při vložení do hadříku naplacato, nebo využití stabilnějšího ovlhčení zásobou vody dole v kelímku a regulací vlhkosti/vzdušnosti na vyvýšené vzlínání v zknocené ponožce nastojato?

Ad přímý výsev na záhon nemám rád. Omezuje mne v odplevelování a nejsem si jistý, zda v místě výsevu dražších F1 semínek nesídlí nějaký drátovec (žrout klíčků). Takhle do poslední chvíle mohu odplevelovat rotavátorem a pak nastlat mulč ze slámy nebo vysocestébelnatého sena (co pro špatný C-N poměr nehnije). Na takto připraveném záhoně je pěstování obdobné jako na hnědém netexu.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 13.6.2017 22:24

Hadřík naplacato (ručník, žínku) mi právě (pozdě) před dvěma dny poradil jeden známý zkušený okurkář. Takže dělám test, nevyšly mi cukety, zkouším to v hadříku. Hadřík nastojato je další level, zkusím, dá-li pánbu napřesrok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 13.6.2017 22:39

Vždycky jsme používali ponožku s prošoupanou patou co se od ní navíc nedala najít ta "sežraná lichožroutem". Když se dávalo naplacato, tak byly 2 vrstvy látky pod semínky a 2 vrstvy látky nad semínky. Prostě položit do misky první 1/2 ponožky, nasypat semínky a přikrýt přeložením druhé 1/2.

Na rozdíl od ponožky naplacato ale letos nastojato lezly klíčky podél látky a lépe se stím manipulovalo při pikýrování do sadbovačů. No ale hlavně jsem to letos udělal takto, protože kelímek zabere méně místa než tácek.

Ještě přemýšlým, jestli si to dnes neověřit naklíčením semen od dýně Hokaidó.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 14.6.2017 1:48

Je tolik zvířátek, která pečlivě sklidí řádek okurkových semínek, že se divím, že je někdo jen tak zaseje bez přikrytí kelímkem, nebo uříznutou PET lahví. U nás bylo pravidlem přelétnutí bažanta, kteý zkontroloval, co dobrého jsme mu připravili a zase odletěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika