Okurky nakladačky - plíseň na stonku



kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?) 
23.7.2022 11:20, zobrazeno: 640x

Na 2 rostlinách okurek z 20 se mi ve skleníku ve výšce cca 1m (již odplozená část) objevila bílá plíseň na 10cm stonku a za pár dnů bylo po rostlinách.

Zalívám kapkovkou, vzdušná vlhkost je stejná nebo nižší jako venku. Ostatní rostliny až na svilušky vypadají a plodí jak mají. Odrůda Amelia a Alhambra.

Podobný úkaz jsem měl na několika rostlinách i loni.

Netušíte někdo, o co by se mohlo jednat? 

Děkuji.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 234.211 (?), 23.7.2022 12:31

Sclerotíniová hniloba. Pôda je kontaminovaná skleróciami. Mal som rovnaký problém v skleníku, každý rok to zlikvidovalo všetky uhorky nakladačky. Teraz stonky pravidelne prestriekam Signumom a už sa to neobjavuje. Existuje aj prípravok na ničenie sklerócii v pôde Contans WG s parazitickou hubou, ale ten nie je dostupný v malom balení. Napadnuté rastliny sa nesmú hádzať na kompost, lebo v stonkách sa vytvoria nové scleróciá a keď sa dostanú do pôdy, tak budú každoročne infikovať uhorky kľudne aj desať rokov. Jozef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?), 23.7.2022 19:54

Díky moc za reakci. Jestil se to ještě u nějaké rosliny vyskytne, tak pak zasáhnu. Na kompost jsem to už samozřejmně dal :) Dělám ho ale horkej (70C), tak by to snad nemuselo přežít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika