Noční teploty pod 10°C - co rajčata?



host - 168.10 (?)
30.9.2021 15:55

tak zaprvé záleží na tom, v jaké poloze pěstujete a zadruhé ty 3° jsou v předpovědi pro výšku 2m nad zemí, v přízemí bude asi pod nulou, v 1m okolo 0°. Plody rajských namrznou jednadvě. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 30.5.2013 18:55

tak mě se to trochu pohlo, konečně u nás popršelo, jsme na místě kde bývají menší srážky, v porovnání s okolními vesnicemi u nás v podstatě 14 dní nepršelo, když nepočítám minulý čtvrtek malý minideštík v noci.Včera v noci konečně trochu a dnes přes den, včera bylo u nás 22 stupňů, dnes 16,a papričky se trochu zazelenaly a rajčata v záhonu získaly trošku zdravější barvu.V noci po dva dny 11 stupńů.Dnes dosadím nějaké to rajče a cukety, co mi zbyly, dýně o víkendu.Zbývají mi tu 2 lilky, ty přesadím do velkých kelímků, a nechám 14 dní ve foliáku, ven půjdou až v půli června.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.88 (?), 30.5.2013 19:05

Taky přidám trošku do mlýna.Pár fotek, zbytek rajčat před výsadbou.Pro skeptiky jsou v 2dcl.kelímcích bez jakehokoliv přihnojování pouze jsem poprvé zkusil semínka namočit do bylinek, a jedna fotka vysazených týden rajčat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.88 (?), 30.5.2013 19:09

Pardon skočila jen jedna tady jsou ty zbylé.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 30.5.2013 19:13

To Vám docela závidím, u nás tady prší skoro každý den. Včera průtrž jako blázen a minulý týden 2x kroupy. Pravda že včera jsme měli taky 18° ale přes noc 6° a celý den se to drží na 8°a leje a leje. Rajčata rostou zatím jenom ve skleníkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 30.5.2013 19:38

no jo, my sme 27O m.n.m... to je s těmi teplotami o něčem jiném a ještě sme v údolí, zahradu mám chráněnou okolními zahradami.V podstatě nepotřebuji ani skleník či foliák, ale letos foliáky mám, no a tam to jede... tam mám papriky a rajčata, ty sou dílem i venku.Jen okurky pěstuju pouze venku na opoře, a každý rok nevím co s nimi.Nezávidím vám s těmi kroupami a trochu se děsím, až něco dojde k nám.U nás v létě pršívá málo.Ale když ano jede voda a bláto po svazích zahrad/ mám to do prudkého kopce/,a je vše zdemolované.Před pár lety v červnu,25 minutové kroupy s přívaly, vše na kaši, že zbyly jen cáry.A bylo sklizeno raz dva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.78 (?), 30.9.2021 14:39

Zítra ráno má být podle předpovědi 3 stupně, rajčata mám ještě venku. Je nějaký důvod k panice? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.10 (?), 30.9.2021 15:55

tak zaprvé záleží na tom, v jaké poloze pěstujete a zadruhé ty 3° jsou v předpovědi pro výšku 2m nad zemí, v přízemí bude asi pod nulou, v 1m okolo 0°. Plody rajských namrznou jednadvě. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.159 (?), 30.9.2021 21:42

Dnes jsem z toho důvodu obrala poslední zelené plody wink.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1759) - 168.103 (?), 30.9.2021 22:25

dobře jste udělala, teď HK hlásí +8,5°, ale v přízemní vrstvě už jen +0,3°, takže přinejmenším přízemní mráz rozhodně bude. Jdu zavřít skleníky s rajčaty a přikrýt keříčkové fazole. Mrkev se salátem snad vydrží, cinie a jiřiny nejspíš skončí. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika