Nemocná rajčata?



Flip - (9) - 168.27 (?)
14.5.2021 10:54

Přesně tohle mi dělají rajčata u chladnější stěny nebo dveří skleníku, který přihřívám přímotopem, pokud spadnou teploty v noci pod nulu. Je to většinou výhradně u spodních listů. Takže jsem usoudil, že za to může lehké nachlazení nízkou teplotou, tam,kde se dostane spodem do skleníku chladný vzduch. Ostatní rostliny rajčat jsou v pohodě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Yukatee - (6) - 212.12 (?), 12.5.2021 19:09, zobrazeno: 608x

Dobrý den, 

prosím o radu, rajčata nevypadají moc dobře. Od spodních listů jim žloutnou listy od krajů. Mohl by mi prosím někdo pomoc odhalit příčinu? jsou zasazené pouze v rozloženém koňském hnoji (cca 10 let) je z něj pouze krásná černá zemina ale možná tam může být něčeho moc nebo málo. Skleník mám s čirými skly... pěstuju v něm i masožravé rostliny a ty potřebujou maximum možného světla. Tak nevím zda nejsou přismahnuté, ale jiná rajčata nejsou takto zasažená. 

Děkuji.



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Flip - (9) - 168.27 (?), 14.5.2021 10:54

Přesně tohle mi dělají rajčata u chladnější stěny nebo dveří skleníku, který přihřívám přímotopem, pokud spadnou teploty v noci pod nulu. Je to většinou výhradně u spodních listů. Takže jsem usoudil, že za to může lehké nachlazení nízkou teplotou, tam,kde se dostane spodem do skleníku chladný vzduch. Ostatní rostliny rajčat jsou v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Yukatee - (6) - 212.12 (?), 14.5.2021 16:54

No to by mohlo být přesně ono... toto je rostlina blízko sklu. Mám tam rostliny ve dvou řadach a ty co jsou u uličky jsou bez příznaků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika