Myslela jsem to takto: Posekám zahradu, koš s posekanou trávou odnesu na zahrádku, kde ji vysypu do řádků brambor nebo k rajčatům. Vzhledem k tomu, že na zahradě rostou sedmikrásky, tyto posléze vyklíčí a rostou již nejen na zahradě, ale i na zahrádce. A to já nechci. Ať si spánembohem zůstanou na zahradě, tam je mi to jedno, ale aby mi přidělávaly práci s pletím, tk to pr! :-)
A nemáte někdo zkušenosti s podsázením rajčat? Dala jsem mezi jednotlivá rajčata sazenice afrikánů, může to být k něčemu dobré a nebo naopak, nebudou si navzájem škodit?
Letos jsem poprvé zasela na zkoušku v jedné části záhonu rajčat keříčkové fazole. Někde jsem to četla, tak zkusím. Jakési opodstatnění by to mělo v tom, že fazole vážou vzdušný dusík, který jinak musím dodávat a mohly by trochu zastiňovat záhon. My tu máme půdu chudou a kamenitou, takže i když k rajčatům při sázení přihazuju kompost, je to prostě málo. Jinak několikrát jsem v minulých letech vysadila bazalku, tu mi ale pravidelně spásli hovňousi.
tento rok asi aj ja skusim mulcovat paradajky a papriky pokosenou travou. Len sa obavam hnitia stoniek. Co poviete mam nechat okolo stoniek maly kruh nezamulcovany, alebo kludne dat travu okolo celej rastliny?
Taky budu letos mulčovat trávou, kolem stonku bych nechal pár volných cm, vrstvu dám ale jen tenkou, trávu kratší a jemnou, ty kopřivy (nasekaný) jsou taky dobrej nápad. Spíš mám problém s výškou tyčí u rajčat - spirály jsou hrozně krátký - bych potřebovat tak 3m na výšku a dřevěné tyče se lámou(uhnijí a rozviklají se)
Rajčata mulčujem trávou už několik let a s dobrými výsledky. U nás na JV Moravě bývá léto vyprahlé a líp se drží vláha. Trávy máme neúrekom Ano, kolem stonku trošku místa, stačí centimetr, jinak trávu stále přisýpáme, je tam pořád vrstva cca kolem 10cm.
Jako tyčky je nejlépe použít roxor. My máme dřevěné a nadávám každý rok, kdy se některá uhnilá zlomí i s rajčetem Brácha má zmiňovaný roxor a tiše mu závidím A ukecávám muže, ať už ho také konečně koupí a nařeže Konvalinka
určite treba nechať nejaké miesto okolo stonky bez mulču, mám s tým vlastnú skúsenosť. Minulý rok som v skleníku obsypal okolo rastlín čerstvý mulč z kosačky - je to výborná vec, tráva sa začala postupne rozkladať (dobré hnojivo), všetko sa bujne rozrástlo, ale začali odhnívať stonky od zeme. Našťastie som nakoniec po odhrnutí mulču a vysušení stoniek väčšinu rastlín zachránil. Pozor ešte v oblastiach, kde sú problémy so slimákmi, radi sa držia v tomto mulči (potom sú obslintané a obžraté rastliny).