Mospilan 20 SP - překročení doporučeného dávkování



J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?)
3.7.2015 14:30

Já bych to nebrala tak černobíle "hop nebo trop".

Po uplynutí normální OL bych si dopřála 1/9 obvyklého množství té které plodiny. Za čas 2×OL 1/3 obvyklého množství a za 3×OL 2/3 obvyklého množství. Od 4×OL už bych na Mospilan ani nevzdechla, a pokud by byla chutˇi příležitost, dala bych si rajčatovookurkového šopáku "neurekom".

Př zavařování pak platí pravidlo ředění 1+9, 1+3, 2+1, neředěno... Příklad: sirup zahradní směs 5 dílů cukru, jeden díl jahod, jeden díl třešní, jeden díl malin/borůvek a dva dííly višní = deset dílů a při spotřebě v listopadu je kombinace s dalšími stejnými neonikotinoidy minimálně pravděpodobná a množství 1 dl×osoba/den zanedbatelné.

Mospilan neberu jako jed, ale jako alergen pro teplokrevné živočichy.

PS. Jak jste si zobla při tom vyhazování jahod - měla jste nějakou alergickou reakci (svědění, vyrážku, návaly horka, pocit chladu, ...)?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 3.7.2015 14:30

Já bych to nebrala tak černobíle "hop nebo trop".

Po uplynutí normální OL bych si dopřála 1/9 obvyklého množství té které plodiny. Za čas 2×OL 1/3 obvyklého množství a za 3×OL 2/3 obvyklého množství. Od 4×OL už bych na Mospilan ani nevzdechla, a pokud by byla chutˇi příležitost, dala bych si rajčatovookurkového šopáku "neurekom".

Př zavařování pak platí pravidlo ředění 1+9, 1+3, 2+1, neředěno... Příklad: sirup zahradní směs 5 dílů cukru, jeden díl jahod, jeden díl třešní, jeden díl malin/borůvek a dva dííly višní = deset dílů a při spotřebě v listopadu je kombinace s dalšími stejnými neonikotinoidy minimálně pravděpodobná a množství 1 dl×osoba/den zanedbatelné.

Mospilan neberu jako jed, ale jako alergen pro teplokrevné živočichy.

PS. Jak jste si zobla při tom vyhazování jahod - měla jste nějakou alergickou reakci (svědění, vyrážku, návaly horka, pocit chladu, ...)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 1.40 (?), 3.7.2015 14:54

Ne, nic takového, žádná alergická reakce (ani jinak na alergie netrpím) a pár jahod, rajčat a okurku jsem snědla, to prostě nešlo vyhodit: o(

A nevíte, jaká má být OL u venkovních rajčat. Někde jsem četla 7 dní a jinde zase 3 dny u skleníkových... to mně hlava nebere, proč je to u těch skleníkových jinak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 3.7.2015 15:08

Možná se jedná o starý a nový návod, nebo profi/hobby. Pokud neodkážete zdroj, neodkážu posoudit. Jisté je, že u polních kultur je obvyklejší popis jako množství látky na hektar a požadovaný objem aplikační kapaliny (voda a aditiva či TM). Požadovaný objem aplikační kapaliny se dá upravit podle aplikačního zařízení. V holandských sklenících tak na rajčata nemusí acetamiprid (Mospilan) vůbec stříkat, přidají ho jednoduše do hydroponického roztoku či zálivkové vody. 

Další věcí je distribuce v rostlině a ředění v plodech. Jestliže skleníková okutka zvětší objem 10× za 3 dny a polní za 7 dní, pak může být OL odvozena od poměru těchto rychlostí růstu.

PS: "to nešlo vyhodit" pokud toho bylo 1/9 obvyklého množství, tak jste si vyzkoušela to co mám na mysli s jinak řečeno "přiměřeně+přiměřeně".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika