Melouny 2020



host - 61.20 (?)
23.4.2020 13:44

Včera jsem dal naklíčit semena melounu Lajko F1. Počítám s trochu nekonvenčním pěstováním. jakmile budou sazenice trochu větší, tak je vysadím do takového menšího přenosného pařeniště (rámu). Půdu mám v něm nakrytou tkanou černou textilií. Podle předpovědi počasí budu regulovat teplotu otvíráním a přivíráním oken. Jestliže velká horka přijdou už koncem května nebo začátkem června, tak rám odstraním a nechám rostliny volně. Budu je mít dost nahusto, ale budu je vést po spirálách do výšky cca 2,5 m. Několik let tak úspěšně pěstuji Hokaida. Sám jsem zvědacý jak to dopadne.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 29.213 (?), 19.4.2020 22:43

Všechny zdravím, dohledala jsem, že na sáčku se semeny tykve fíkolisté se píše, že je vhodná jako podnož nejen pro okurky, ale i melouny. Tak to vyzkouším a děj se vůle Boží.

K té úrodě - taky nikdy nemám spoustu plodů na rostlinách dýní, tak to řeším tak, že jich pěstuju hodně.:-) Nejlépe mi plodí na kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 3.5.2020 21:10

Dnes po 20 dnech přidávám fotku roubovaných melounů. Dva se nakonec neujaly. Pořád vadly, ale jelikož těch ujatých mám víc než dost, tak jsem je vyndal ze skleníčku, kde je udržovala při životě vysoká vzdušná vlhkost a nechal chcípnout.

Dnes už rostlinky pěkně přirůstají, přihnojuji Wuxalem - toto tekuté hnojivo se mi osvědčilo i na rajčata.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tygr - (9) - 181.231 (?), 16.5.2020 2:18

Nádhera, jste šikula. Miluji cukrové melouny. Loni jsem je začala pěstovat ve skleníku. Tak jako každoročně dáváme dolů koňský hnůj. Stalo se mě ale to, že něco /nepřišla jsem co/ mě ožralo kořínky a melouny už docela velké /pěstované na kari síti/ začaly usychat. Po vytažení byly koříny úplně ožrané. Prý to byly koňské žížaly.

P.S. Kořeny okurek byly taky i když ne tak ožrané.

Chtěla bych se naučit roubovat melouny. Třeba by to ty roubovance vydržely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 195.232 (?), 22.4.2020 9:30

Zdravím, chcel by som sa opýta: Som z južného Slovenska a tento rok by som chcel skúsiť melóny mám asi 60 sadeníc (zo semena Crimson sweet, Sugar baby, Charontais) môj postup bol :vykopal som 48jám do hlbky 60cm a vzdialené 60 cm pohnojil npk, cereritom, trochu granulovaného konského hnojiva a ešte som dal rohovinu na borúvky(prirodne npk) a chcel by som sa vás spýtať či som postupoval správne?, ďakujem za odpoveď. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.119 (?), 23.4.2020 0:01

Nevrúbľované vodové melóny som skúsil pestovať prvýkrát minulý rok v nadmorskej výške 400 m.n.m. v Považskej Bystrici na východnom svahu. Na dané podmienky som bol s úrodou spokojný, urodilo sa okolo 50 kg sladkých melónov, najťažší melón mal 8,5 kg. Použitie netkanej textílie bolo u mňa nutnosťou. Do pôdy som zapracoval granulovaný kravský hnoj, pri výsadbe som použil Symbivit.

Pre vodové melóny by som zvolil určite väčší spon (min.1,5 x 1,5 m), majú radi veľa priestoru, a len po jednej rastline do hniezda. Pre vrúbľované melóny aj 2 x 2 m. Cukrovému melónu Charentais bude stačiť 1 x 1 m.

Rohovina pre čučoriedky je špeciálne hnojivo pre kyslomilné rastliny, snáď nebude melónom vadiť.

Doporučujem vysádzať von do zohriatej pôdy keď už nebudú hroziť prízemné mrazy, minulý rok som sadil 26.5.

Crimson Sweet
Crimson Sweet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.20 (?), 23.4.2020 13:44

Včera jsem dal naklíčit semena melounu Lajko F1. Počítám s trochu nekonvenčním pěstováním. jakmile budou sazenice trochu větší, tak je vysadím do takového menšího přenosného pařeniště (rámu). Půdu mám v něm nakrytou tkanou černou textilií. Podle předpovědi počasí budu regulovat teplotu otvíráním a přivíráním oken. Jestliže velká horka přijdou už koncem května nebo začátkem června, tak rám odstraním a nechám rostliny volně. Budu je mít dost nahusto, ale budu je vést po spirálách do výšky cca 2,5 m. Několik let tak úspěšně pěstuji Hokaida. Sám jsem zvědacý jak to dopadne.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika