Melouny 2017



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
10.8.2017 18:26

Ten je pěkný. Ty moje se Crimstaru taky trochu podobají, ale jsou to jenom podvraťáci (asi F2). Jsou už jedlé, ale ještě by mohly být sladší. Asi 95% semen je vyzrálých. Nechci však, abych musel sníst všechny v jednom týdnu, kdy plně vyzrají.

Meloun rozkrojený
Meloun rozkrojený
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 147.246 (?), 13.8.2017 7:43

     Na první pohled to vypadá, že by to mohl být Charleston Gray, ten můj má ale růžovou dužinu.

    Poprvé jsem ho sázela loni, dvě rostliny a co se týče úrodnosti, to byla úplná exploze, kam jsem se do melounoviště podívala, tam byl meloun. Chuťově je dobrý, takže ta záměna, mě zas až tak nevadila. Letos jsem nasadila jednu rostlinu a na ní mám dva plody.    Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.29 (?), 13.8.2017 10:02

Tak Charlestony bývají spíše bledší, nejsou tak červené jako jiné odrůdy. Bývá to i u této odrůdy uváděno, že má dužninu světle červenou. Jinak je to dobrá odrůda. Má pěkně šišaté velké plody, a ty se mi líbí. Stejně jako odrůda Jubilee či Jubilee II. Ta má plody stejně válcovité, ale pruhované a dorůstá k 15kg i více. Nevýhoda u těhle odrůd je jen to, že jsou pozdní a pokud nasadí později plody tak někdy nestíhají dozrát.  Díky posledním několika horkým létům však k tomuto nedochází Ale třeba rok 2011 či upršený rok 2010 nebyl pro tyto odrůdy moc dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.3 (?), 10.8.2017 14:01

Taky pestuji melouny ale pravidelne mivam na jedne rostline jen dva melonny jeden byva vetsi ten druhy uz mensi muzete napsat jak daleko od sebe sazite sazenice cim hnojite a jestli strikete proti plisni tak jak rajcata    a z jakeho kraje jste jestli to neni tajemstvi      dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.246 (?), 10.8.2017 17:09

  Melouny jsou roubované a semena roubů se snažím vybrat takové aby byly odolné, úrodné a brzy plodily. Sázím je asi metr od sebe na černou folii. Při sázení přijde pod meloun kompost, zpracovaný hnůj od kalifornských žížal a hrst jihočeského hnojiva určeného pro okurky, dýně a melouny. Stříkám jednou proti černé hnilobě Rovralem.

  Čerpám informace na estonském webu seemnemaail, kde mají velký výběr odrůd melounů a u každé odrůdy je rada ohledně pěstování a nebo zpracování.

  Bydlím na hranici okresu Kutná Hora směrem k Vysočině.    Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 10.8.2017 17:45

Takto se vam vubec nedivim ze mate tolik a tak velke melouny ja sadim melouny jen ze seminek a to je ta chyba        i tak vam dekuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 10.8.2017 18:20

Zdravím, taky bych rád přispěl svojí troškou do diskuse. Melouny pěstuji druhým rokem, roubuji na Sprintera a pak je vysazuji volně na záhon a na kompost, bez folie ale záhon je řádně vyhnojen hnojem a cereritem. Je to na severní hranici Prahy. Letos jsem první meloun sklidil 28.7. (Granate), zatím největší měl 8,5kg (Crimstar). Celkem jich mám asi ke 30, ale vychází mi taky 2 na rostlinu. Paní Hano, zaštipujete výhony? Já s tím mám střídavou zkušenost, některé plody přestaly po zaštípnutí přibývat. Můžete poradit z Vaší zkušenosti? Děkuji, Bohouš.

Crimstar, 8,5kg, sklizen 6.8.
Crimstar, 8,5kg, sklizen 6.8.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 10.8.2017 18:26

Ten je pěkný. Ty moje se Crimstaru taky trochu podobají, ale jsou to jenom podvraťáci (asi F2). Jsou už jedlé, ale ještě by mohly být sladší. Asi 95% semen je vyzrálých. Nechci však, abych musel sníst všechny v jednom týdnu, kdy plně vyzrají.

Meloun rozkrojený
Meloun rozkrojený
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 10.8.2017 19:20

Od pohledu vypadá taky už zralý. Ale jak říkáte, musí se brát radši dřív, aby se vůbec spotřebovaly. Vloni jsem dva Crimson Sweet nechal až na konec září, to bylo hodně teplé. Měly 9 a 9,3 kg, při rozkrojení skoro vybouchly, ale ještě jsem nikdy neměl tak dobrý meloun. Jaké pěstujete odrůdy? Já jsem zkoušel skoro všechny, co se dají běžně koupit, nejlepší výsledky mám právě s Crimstar (je ranější) a Crimson Sweet (pozdnější, tolik nepřezrává). Oba mají skvělou chuť, jsou křehké a šťavnaté. Bohouš. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 10.8.2017 20:58

Já mám několik sazeniček z koupených semínek Sugar Baby, ale ty nečekaně rostou velmi pomalu. Vysil jsem proto ještě semínka vybraná z místního melounu a výsledek je uspokojivý. Nemám je na fólii, nerouboval jsem je a ani nepřihnojuji, ale je tady velmi teplo. Odpoledne bývá 30-41 st., dnes 36. Už asi 5 týdnů nepršelo, takže musím často zalévat. Předpověď počasí s námi žertuje. Začnou předpovídat 20 mm srážek s pravděpodobností 70% a postupně ubírají na 0,8 mm s pravděpodobností 12%. Nakonec to škrtnou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.246 (?), 10.8.2017 22:05

   To je úspěch, že vypěstujete neroubované melouny, to se mi podařilo pouze jednou kdysi hodně dávno. Než, jsem se dozvěděla, že se dají melouny roubovat můj scénář pěstování byl pořád stejný, melouny dorostly do velikosti grepu a poto zvadly ze dne na den...

    Nevim, jestli je to dobře ale já melouny asi tak za 14 dní po výsadbě zaštípnu.

    Většinou sázim Podarok severu, Produser PVP a Wilsona.    Hana

Wilson
Wilson
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika