Melounoviště 2011



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 155.12 (?)
4.8.2011 19:19

Další plod sklizený ze stejného stanoviště, váha něco nad 6 kg, slaďučký ale opět stejný problém. Napadá mě že by to mohlo být tím že plody v počátku prázdnin hodně rychle nyrostly.


Rafidan
Rafidan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 155.12 (?), 25.7.2011 21:14

Co je to ten "sluneční svit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
imploder - (20) - 104.23 (?), 29.7.2011 18:36

Kratší den podle mě melounům vadit nebude, rozhodně ne před rovnodenností (20. září). Běžně rostou v tropech a subtropech a tam tak dlouhé dny jako u nás v létě nebývají. Dřív jim začnou vadit určitě nízké teploty než krátký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zelenáč Kenny - (29) - 155.137 (?), 29.7.2011 17:44

Prosím Vás, neviete niekdo čo za odroda melóna vodového to môže byť? (Našiel som z nej aj šupku, je na obrázku) Pôvod údajne z Maďarska, tvar ako vajce, šupka už na pohľad iná ako na bežnom plode (a tiež tenučká, asi len 3 milimetre). Škrvny na šupke sú na fotke. Dužina bola sladučká, semienka som si odložil, chcel by som však vedieť názov odrody, na internete som nenašiel nič z toho čo som chcel. Iba nejaké zaujímavosti, 9. a 8. miesto sú zaujímavé a asi aj najdrahšie melóny na svete. Toto sú najmenšie melóny na svete a Najmenšie melóny na svete majú banánovo-citrónovú príchuť sú zase najmenšie melóniky na svete vhodné do kvetináča, nieje to však PEPINO! Inak vopred ďakujem, ak mi budete vedieť poradiť tú odrodu :)

Šupka z plodu
Šupka z plodu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 31.7.2011 20:55

tak to jedine Mirek, ten uz ma hotovy genofond odrud

Jinak jsem dnes zkontroloval melouny, nastesti ten nejvetsi nepraskl (ťuk ťuk)  tak jsem si oddychl, navic dokonce zvetsil velikost, coz me prekvapilo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 155.12 (?), 31.7.2011 21:25
Tak takový meloun jsem ještě neviděl. Zítra jsem zvědav na políčko které jsem od pátku neviděl. Nemám žádný zralý plod ale chuť velkou, uvidím zítra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 155.12 (?), 1.8.2011 19:26

Převracel jsem jeden plod abych viděl jakou má proleženinu protože stopka byla zelená jako brčál, dutě zněl až podezřele hodně. Jak jsem ho přegulil tak se stopka utrhla (všechno je díky mokru křehké) a v okamžiku zvednutí mne zarazila nízká váha vzhledem k velikosti plodu. Jak to dopadlo vidíte na fotkách, jedlé zbytky melounu jsou hodně sladké.

Podmoskovskij Čarlston F1
Podmoskovskij Čarlston F1
Čím to může být? Váha pouhých 7 kg.
Čím to může být? Váha pouhých 7 kg.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.163 (?), 2.8.2011 8:26

Dobrý den, vloni jsem měla podobnou zkušenost. Plod byl v době, když byl malinký, mechanicky nepatrně poškozen (slimákem, odřením). Toto poškození se zahojilo, ale v jizvě se během rústu dělají trhlinky. které jsou vstupní bránou infekce. Ta potom uvnitř dokončí dílo zkázy. Když by ještě zústal na místě, uvnitř by zcela vyhnil. Z fota je krásně patrné poškození tvaru slupky.Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 155.12 (?), 2.8.2011 21:08

Sklidil jsem další ultraranou odrůdu Rozario F1, zase byla dužina trochu "scvrklá", váha necelých 6,5 kg. Potěžkával jsem dnes pár plodů a mám takový blbý dojem že váha plodu neodpovídá velikosti, no snad je to jen blbý dojem, uvidíme řekl slepý.

Rozario na poli
Rozario na poli


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 2.8.2011 21:14

odruda vypada slibne.. pred x lety kdy jsem zkusil par odrud melounu a prekvapilo me, ze vytazne ranejsi byly vsechny s tm.zeleou supkou, ty zihane vsechny pozdnejsi,

ja se stale bojim trhat a tak radsi cekam... navic meloun stale narustal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 155.12 (?), 4.8.2011 19:19

Další plod sklizený ze stejného stanoviště, váha něco nad 6 kg, slaďučký ale opět stejný problém. Napadá mě že by to mohlo být tím že plody v počátku prázdnin hodně rychle nyrostly.


Rafidan
Rafidan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika