Melounoviště 2011



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?)
23.7.2011 21:47

Sklidil jsem dnes další plod (něco nad 8 kg) a tak jsem vyfotil stopku nejen u něj ale i u dalšího adepta na sklizeň.




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 23.7.2011 21:47

Sklidil jsem dnes další plod (něco nad 8 kg) a tak jsem vyfotil stopku nejen u něj ale i u dalšího adepta na sklizeň.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 23.7.2011 22:24

ted po tech destich se naramne plody zvetsily, tady co nezaliju, neporoste, u vas na j.Morave mate urcite vys.spodni vodu a tak to s voodou neni az takovy problem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 23.7.2011 23:30

V Břeclavi mám celkem mokro ale v Mikulově musím zavlažovat (musel jsem), doufám že tomu bude tak i nadále. Chystám se na další postřik Rovral Aquaflo.

Černá hniloba okurky?
Černá hniloba okurky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zuzinda - (24) - 211.209 (?), 6.8.2014 18:38

Zdravím pane Mirku, chtěla bych využít tuto Vaši fotku a zeptat se, jestli již s větší či menší jistotou víte o jakou chorobu se jedná a jak s ní úspěšně bojovat. V novějších příspěvcích tohoto vlákna jsem si všimla na fotkách melounů v pozadí stále těch stejně poškozených žloutnoucích/suchých listů ačoli se již jednalo o melouny k sklizni. Moje rostliny mají týž problém vlastně Vaše fotka je jako z mého záhonu. Jen tedy melouny samotné jsou malé a snad tedy dozrají (Crimson Sweet). Ten největší má max. průměr 15 cm. Ale mám velkou spoustu tenisových a pingpongových míčků. Přikládám alespoň foto několika otrhaných špatných listů. Děkuji!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 6.8.2014 21:57

Dobrý večer, shodou okolností jsem dnes udělal jeden snímek poničeného porostu. Nejspíše se jedná o černou hnilobu okurky, tahle choroba dokáže velmi rychle zlikvidovat celý porost melounů. Bojuji proti ní popstřikem Rovral Aquaflo, ale pokud je hnusné počasí tak jako nyní a každý den prší, je to přímo sisyfovská práce. Jde jen o to zda melouny stihnou dozrát nebo je dříve tahle choroba porazí. Na snímku jsou melouny z brzké výsadby z přelomu duben-květen do tunelů, a plody jsou již hodně velké. Odhaduji jejich velikost na 8-10 kilo. Postřik je nutno provést při pvních příznacích nebo i preventivně, pokud je špatné počasí, samozřejmé je i opakování postřiku.

Potrápit melouny může i sviluška, která způsobuje rovněž žloutnutí a následné hnědnutí a usychání listů. Sviluška však útočí na listy, kdežto hniloba napadá hodně výhony, stonky a řapíky listů. Při silném útoku způsobuje i hnědé výtoky na napadených místech.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zuzinda - (24) - 211.227 (?), 7.8.2014 18:53

Děkuji Vám, postřik pořídím. Začalo se to objedvovat po tom střídání dešťů a veder - necelé 2 týdny zpět, ne že by se teď počasím moc zlepšilo, ale mám pocit jako by se to po odstranění špatných listů zastavilo, je tu už jen pár lehce nažloutlých. Melouny nemám u domu a tak teď ani nevím, zda jsem je tam při otrhávání ponechala nebo jsou nově nažloutlé. Přidávám pár aktuálních fotek z dneška.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.94 (?), 10.8.2014 23:21

Dobrý den, na této diskuzi jsem prvně. Koneckonců i skleník máme prvním rokem a jsme úplní amatéři. Zaujalo mě, kolik je zde pěstitelů melounů. V zahradnictví jsme koupili naroubovaný meloun.Zasadili jsme ho do skleníku, místa má dost. Rostlina se pěkně rozrostla, nádherně žlutě kvete, občas po odkvětu zůstane taková kulička. Jakože malinký melounek, ale ten nakonec odpadne. Co je špatně, že nemáme zatím žádný meloun? Nebo je ještě čas? Moc děkuji za rady. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Felima - (29) - 117.2 (?), 16.8.2014 9:01

Roubovaný meloun můžete dát klidně ven na černou textýlii.Ve skleníku je problém s opylením.Když není květ během dne kdy rozkvete opylován, upadne.Můžete opylovat i ručně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.7.2011 9:49
Tady je výsledek z foliáku...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 24.7.2011 10:22

a jaka ze to je odruda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika