Melounoviště 2010



host - 191.158 (?)
29.7.2010 17:42
Jsou to drátěné koše obalené strečovací folií kterýma jsem na jaře zakrýval rajčata venku (nechtělo se mi dávat peníze za drahé velké květináče). Do košů jsem vložil pevnější černé igelitové pytle na odpadky, ohrnul je přes okraj a do poloviny nasypal koňský hnůj. Zbytek jsem zasypal zahradní zeminou a nasadil sazenice. Postavené jsou na desce styroduru. Odhaduji je tak na 20 - 25 litrů. Mirek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 1.8.2010 22:27

Myšleno samozřejmě obrazně. Buďte rád, že u vás noční teploty zůstávají nad patnácti stupni. zde je to tak 5x za rok. Což je na druhou stranu dobré na spánek, ale ne pro melouny.Teplotně to nemáme zas až tak extrémní, ale k pěti stupňům to sleze každý rok.Před třemi roky to slezlo na čtyři a u země na jeden.A ještě lepší to bylo na začátku května téhož roku, kdy jsem čerstvě vylezené rostlinky přikrýval dekama jelikož to kleslo na -4,5°C a v 5cm nad zemí až na mínus jedenáct. A to je potom sranda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slanina - (16) - 1.177 (?), 29.7.2010 6:38

tak dekuji za povzbuzeni oci uz mam vykulene az na kachle a budu zalivat a zalivat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.11 (?), 29.7.2010 8:36

Mirek: Jaký objem mají ty nádoby se zeminou? VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 29.7.2010 17:42
Jsou to drátěné koše obalené strečovací folií kterýma jsem na jaře zakrýval rajčata venku (nechtělo se mi dávat peníze za drahé velké květináče). Do košů jsem vložil pevnější černé igelitové pytle na odpadky, ohrnul je přes okraj a do poloviny nasypal koňský hnůj. Zbytek jsem zasypal zahradní zeminou a nasadil sazenice. Postavené jsou na desce styroduru. Odhaduji je tak na 20 - 25 litrů. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 31.7.2010 17:00
Tak jsem se rozhodl sklidit první plod. Rostl ve foliáku a nakonec zaschlé úponky rozhodly o sklizni. Měl by to být Sugar Baby ale jestli jsem to domotal tak je možné že i Red Star nebo Ogoněk.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Křupavý a sladký...
Křupavý a sladký...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.6 (?), 31.7.2010 17:53

Pane Mirku, nemohl byste sem dát fotografii, na tkeré je vidět ta zaschlá stopka? Blbcum a rejpalum jako sem já, určitě pomůže ;)

Díky, Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 31.7.2010 18:39
Právě že stopka zaschlá ani zkroucená nebyla, jednalo se o zaschlé úponky (to jsou ty kroutící se šlahounky které se obtáčí kolem všeho co je na dosah). Vycházel jsem z toho že se jednalo o ranou odrůdu a od odkvětu měla zhruba 45 dnů. Žlutou proleženinu taky neměl protože visel na stopce a potom ležel na květináči hore dnem, a jestli byl matný nebo lesklý nedokážu posoudit. Mirek
Tady nahoře se dají rozpoznat zaschlé úponky.
Tady nahoře se dají rozpoznat zaschlé úponky.
tento visí a síťka je mu už malá
tento visí a síťka je mu už malá
tady je před měsícem...
tady je před měsícem...
ještě jeden na kbelíku
ještě jeden na kbelíku
chudáci papriky...
chudáci papriky...
někde dole se krčí jedna kedlubna
někde dole se krčí jedna kedlubna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 38.6 (?), 1.8.2010 9:18

Tak jsem, ještě před těmito fotkami, meloun nedočkavostí utrhl a díky bohu byl zralý  m+ěl necelý čtyři kila, sladký je tak decentně, ale ještě by tam určitě jeden slunečný týden vydržel, jelikož má dost silnou bílou dužinu u kraje (asi 3 cm). Ale spokojenost ;) U dalších počkám o pár dní déle.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 1.8.2010 9:34
Jakou odrůdu a kde rostl? Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 38.6 (?), 1.8.2010 14:53

Vždyť jsem psal, že envím co jsem měl za odrůdu - zřejmě nějakou ranou, byl celý zelený, foto jsem se dával. Mám je v pařníčku, teď už sou samosebou vyrostlí venku. Sluníčko svítí celej den ;)

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika