Melounoviště 2009



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?)
17.8.2009 18:44
Všiml jsem si jednoho rozdílu mezi melouny zasazenými na černé geotextilii a melouny zasazenými jen na "hlíně". Rostliny bez geotextilie vypadají zdravěji a bez plísně. Rostliny na geotextilii jsou zelené a svěží víceméně jen mimo textilii, ostatní je na "tabák". Viz foto.
Jedna rostlina jen v zemině bez geotex..
Jedna rostlina jen v zemině bez geotex..
Tři sazenice na geotextilii. Znatelný rozdíl oproti krajům, kde rostliny rodí!!!
Tři sazenice na geotextilii. Znatelný rozdíl oproti krajům, kde rostliny rodí!!!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 61.229 (?), 15.8.2009 14:38

Děkuji za pochvalu a i já Vám přeji hodně melounových úspěchů. Tady nejde o to jak velký meloun kdo má, ale aby s těmi svými byl spokojen, samozřejmě v rámci svých možností v té které pěstitelské oblasti. Co se týče dotazu kolegy na zralost melounu, tak já vím o těchto. 1. zasychající stopka 2. měkké místo okolo stopky 3. dutý zvuk na poklep 4. proleženina žluté barvy vespod melounu. Dle mých zkušeností spolehlivě nefunguje ani jeden bod    Někdy se ještě uvádí červenání místa po odtržení stopky, ale to platí víceméně již pro utržené melouny (v obchodě). Přeji hodně zdaru všem melounářům!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 15.8.2009 19:07

 jste mě pobavil-mě fungovala min.rok ta šťopka, ale také na to nespoléhám.Je rozdíl když jsem měla min.rok malé, ale zralé a tyhle už jsou dál než 5kg a stále rostou, tak to bude asi taky oříšek nevim, nevim-hlavně nesmí měknout!!!a snad výjde i ta štopka. Je pravda jak jste psal, že nezáleží na velikosti, je to radost, že alespoň se nějaký ukáže a dozraje a ta vůně po rozkrojení na to nezapomenu.Tak co už někdo trhal??? Jak často ted zaléváte při velkém teple? Ivettt

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 28.120 (?), 15.8.2009 20:14

Tady se trhalo!!! Moje nedočkavá vnučka utrhla asi čtyřkilový kousek, sama přinesla, sama nakrojila a chystala pro nás překvapení . Meloun však byl uvnitř úplně bílý . Jen jsme zkusili, zda je aspoň sladký a byl, ovšem po této ochutnávce šel stejně do kompostu. Takže vytrvat, až ty některé znaky o zralosti víc napovědí.  Pěstujeme je venku a je na ně asi ještě móc brzo .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 15.8.2009 21:13

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.93 (?), 15.8.2009 21:58

Dobrý večer, jsem od Olomouce a pěstuju roubované melouny podle Vašich rad poprvé. 3 jsem koupil, ostatní jsme s ženou roubovali sami. Mám 15 rostlin a do dneška jsem napočítal 32 melounů. 15 je jako kopací míč a ostatní jak větší tenisák. Má být teplo, tak doufám, že dorostou. Hodně radosti v pěstování. Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 28.211 (?), 15.8.2009 22:43

U nás se ještě nesklízí, ale je to nádhera. Před cca 3 týdny jsem se domnívala, že další pěstitelské pokroky budu muset udělat příští rok-to bude 3.sezona pěstování melounů-ale rozjely se. Pěstuju venku na fólii. Kopačák mám jeden, pak pár menších, více jich je velikosti vajíčka a spousta malých. Dnes už ale věřím, že pěstitelské úspěchy budu slavit už letos, při druhém pokusu. Ještě se musím podělit o jednu zkušenost-1 meloun mi prožrali slimáci-mrchy mizerný-a to byl sakra větší tenisák. Vyhlodali do něj dvě kulaté díry a vyžrali dužinu. Tak melounům zdar a melounářům rovněž. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
syky1977 - (20) - 3.125 (?), 16.8.2009 11:20

Tak po týdnu opět přidávám nějaké foto, melouny rostou jak z vody a můžete porovnat jak poskočily.

č.1 před týdnem
č.1 před týdnem
č.1 dnes
č.1 dnes
č.2 před týdnem
č.2 před týdnem
č.2 dnes
č.2 dnes
č.3 před týdnem
č.3 před týdnem
č.3 dnes
č.3 dnes
č,4 před týdnem
č,4 před týdnem
č.4 dnes
č.4 dnes
největší 18cm
největší 18cm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 61.229 (?), 16.8.2009 12:37
Já zalévám tak 1x týdně ale není to pravidlem. Někdo uvádí že je třeba zalívat jen po výsadbě. Pokud jsou roubovány na tykev, tak ta si vláhu umí ze země vytáhnout a roste i bez zalívání. Ještě k té zralosti. Pokud v obchodě zkouším meloun tak promáčknutím. Je-li měký jdu od něj. Většinou uvnitř není křupavý a tím pádem pro mne nedobrý. Hold do melounu a do ženy nikdo nevidí :-)) Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?), 17.8.2009 18:44
Všiml jsem si jednoho rozdílu mezi melouny zasazenými na černé geotextilii a melouny zasazenými jen na "hlíně". Rostliny bez geotextilie vypadají zdravěji a bez plísně. Rostliny na geotextilii jsou zelené a svěží víceméně jen mimo textilii, ostatní je na "tabák". Viz foto.
Jedna rostlina jen v zemině bez geotex..
Jedna rostlina jen v zemině bez geotex..
Tři sazenice na geotextilii. Znatelný rozdíl oproti krajům, kde rostliny rodí!!!
Tři sazenice na geotextilii. Znatelný rozdíl oproti krajům, kde rostliny rodí!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
syky1977 - (20) - 3.125 (?), 18.8.2009 17:14
No já nevím u mě to tak teda není.Sice mám textilii jen 1,5m širokou podél plotu jak můžete vidět na fotce, ale rostlina je stejně zelená a hustá jak u plotu na textilii tak i mimo ní.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika