Melounoviště 2009



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?)
14.8.2009 19:47
Na snímcích je "aktuální" stav mých pěstěnců. Ze čtyř sazenic roubovaných melounů je k světu asi 9 melounů (největší má již 25 cm v průměru, váhu odhaduji tak na 7 kg), a zhruba 6 malých do velikosti tenisáku. Později vyrašené dohánějí ve velikosti své starší sourozence. U sazenic na geotextilii (3 ks) "odešly" listy díky nějaké plísni (zhruba metr v průměru od každého kořene). U poslední, která je na hlíně, to není tak znatelné.
Švédská trojka
Švédská trojka
Fantastická čtyřka
Fantastická čtyřka
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 158.238 (?), 12.8.2009 20:52

Ahojky, já mám jeden na kompostu a jeden v ohrazeném pařeništi a rozlézají se přes půl zahrady. Taky si nedokážu představit spon 1m x 1m, natož 20x20. Také jsem je za plody zastříhala a nechala jsem na jedné rostlině cca. 15 plodů. Rostou jako z vody, největší má dnes asi 20cm v průměru a pravidelně naroste za 24 hodin o 4cm na obvodu. Chtěla jsem vložit obrázek, ale nejsem přihlášená, takže jdu na to. Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivíšek - (4) - 158.238 (?), 12.8.2009 21:04

Tak zkusím připojit fotečky. První je ze soboty, druhá dnešní. Ivana

fakt jsou jak trpaslíci, ti taky vlezou všude...na sousedním kompostu fakt být neměly.
fakt jsou jak trpaslíci, ti taky vlezou všude...na sousedním kompostu fakt být neměly.
...úplně vepředu je ten největší ;-)
...úplně vepředu je ten největší ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.14 (?), 13.8.2009 11:08

Tak to zírám. Upřímě gratuluju. Nádhera.Kemper.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 13.8.2009 14:22

 krása-Ivanko Vaše melouny jsou roubované? a upřímně kloubouk dolů ze dvou sazenic-paráda.

Haloooooo paní garážová kdepak jste??? ukažte nám ourodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.252 (?), 13.8.2009 16:51

Ospravedlnujem sa, mám strašne málo času, neskôr napíšem aj pridám foto. Červené melóny dostali asi pleseň, ale vyháňajú nové výhonky, melóny narástli do určitej veľkosti a zastavili rast, asi majú málo hliny, mala som ich dať do väčších nádob. Najväčší má asi 17 cm. Žlté sa držia lepšie, je ich tam veľa a rýchlo rastú. Dúfam, že aj dozrejú. S pozdravom p. garážová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 14.8.2009 11:07

  Moc děkujeme a držíme palečky s plísní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivíšek - (4) - 158.238 (?), 13.8.2009 22:03

Pane Kempere a "hoste". Díky moc za pochvalu. Jsem takový pěstitel "samouk". Řídím se instinktem a heslem "čím blbější sedlák, tím větší _ v tomto případě melouny"  Vůbec netuším, co to je za odrůdu, v dubnu jsem to koupila na výstavišti v Lounech jako roubovaný meloun. Asi měsíc jsem ho měla za oknem v paneláku a pak to vrazila na kompost a už jen zalévala, když náhodou bylo sucho. Teď tomu dávám každý den cca. 50 litrů vody a opět jsem dnes vystříhala výhony, které statečně bují. Melounky na fotkách jsou pouze z jedné rostliny. Druhou vyfotím zítra a vložím vám to sem. Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?), 14.8.2009 19:47
Na snímcích je "aktuální" stav mých pěstěnců. Ze čtyř sazenic roubovaných melounů je k světu asi 9 melounů (největší má již 25 cm v průměru, váhu odhaduji tak na 7 kg), a zhruba 6 malých do velikosti tenisáku. Později vyrašené dohánějí ve velikosti své starší sourozence. U sazenic na geotextilii (3 ks) "odešly" listy díky nějaké plísni (zhruba metr v průměru od každého kořene). U poslední, která je na hlíně, to není tak znatelné.
Švédská trojka
Švédská trojka
Fantastická čtyřka
Fantastická čtyřka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivíšek - (4) - 158.238 (?), 14.8.2009 21:22

Teda Mirku, tak na Vás nemám!  Ale i tak mám z těch svých taky ohromnou radost, obě sazenice se mají k světu a doufám, že je nepostihne žádná pohroma. Taky rostou jako diví _ největší má průměr cca. 23cm, ostatní taky nezahálejí.

Posílám slíbené fotečky druhé rostliny... červená hadice je zavlažování ke kořenům přímo ze sudu (přece se nebudu tahat s konvema ).

druhé stanoviště _ tam jsou menší
druhé stanoviště _ tam jsou menší
...a další
...a další "za rohem"
...a ten největší z první sazenice
...a ten největší z první sazenice
že nekecám, lezou opravdu všude ;-)
že nekecám, lezou opravdu všude ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.228 (?), 15.8.2009 14:19

ahoj vsetkym pestovatelom melonov tento rok sme prvy krat zasadili dynu cervenu na ulezany mastalny hnoj o rozmeroch asi 2krat 3 metre a vyske asi 50 cm ujali sa tri sadenicky ktore pokryli celu plochu a perfektne rodia melonov uz je aj vyse 20 kusov stale pribudaju dalsie dva uz maju velkost futbalovej lopty chcel by som poprosit o radu ako rozpoznate ze uz je melon zrely a moze sa utrhnut dakujem 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika