Melounoviště 2009



host - 53.209 (?)
11.6.2009 9:14

Sbírat odrůdy je opravdu pěkná věc, jen nám potom prosím napište, co z toho bylo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 115.245 (?), 8.6.2009 21:28

Ako sa to vrúbluje? Mohli by ste mi to vysvetliť? Nemám o tom predstavu. Ja viem vrúbľovať iba stromy. Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.60 (?), 9.6.2009 7:24

Ahoj  Ako sa vrúbluje? Jednoducho . Musíš si předpěstovat podnožové rostliny. Já používám tykev Fíkolistou a Sprinter. Použil jsem je jak pro roubování melounů tak i pro roubování salátovek-hadovek. Semínka melounů bych doporučil z vlastní zkušenosti vyset minimálně o týden i víc dříve než podnožové tykve. Obě rostlinky by měly mít stejný průměr stonku kvůli snadnějšímu roubování. Jsou dvě možnosti buď roubuješ do rozštěpu nebo tzv. jazýčkovou kopulací, kterou jak uvádíš znáš od roubování dřevin. Detailně je to dobře posáno zde: www.e-knihovnicka.cz/nej/06_okurky/roub.htm

Teď už to nestihneš, tak příští rok...  Ať se daří... r.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.60 (?), 9.6.2009 10:30

Ahoj, rostlinky ti rostou pěkně...  Pravděpodobně budeš z Moravy. Vidím tam opadané trnky... Jo a ta ještěrka na fotce u sazenice Crisbyj e taky pěkná... . Ať se daří! r.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 9.6.2009 11:20

Děkuji za fotky, vypadají moooooc dobře! já co mám ty 2 také roubované, tak krásně rostou i v té zimě, ale ty druhé potvůrky rostou pomalu-už jsem oddělala sklenice, protože jsem si zase všimla, že když byla zima a zapršelo a potom ihned vylezlo silné slunce, tak se moc zapařují.Už je opět teplo, tak doufám, že bude klid.PROSÍÍÍÍÍM další fotky.Ještě jsem se chtěla zeptat za kolik jsou u Vás sazenice roubovaných melounů? tady JM 45-50,-za jednu.No uvidíme co z nich letos bude a nebude.Přeji krásné počasí a pěkný den!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.60 (?), 10.6.2009 6:27

Ahoj, u nás ve Zlíně na trhu jsem viděl roubované melouny u jednoho stánku za 40,- pak jindy u dalšího za 70,- to si myslím, že je trochu přehnané. Spoléhám na své roubovance... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.245 (?), 10.6.2009 8:35

Ďakujem za návod na vrúblovanie, vytlačila som si ho a odložím na budúci rok. Môžu sa žlté aj červené melóny navrúblovať na rovnakú tekvicu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.60 (?), 10.6.2009 9:58

Není zač - rádo se stalo... . Ano, můžou. Letos jsem rouboval žlutou odrůdu melounu Jánošík i červené Crimson sweet, Lajko II F1 a Lestra F1 na stejné podnože (i pro okurky Saladin F1 a Saturn F1). Pak mám ještě neroubované odrůdy Zobor a Arriba. Vy máte jaké odrůdy? Máte nějakou speciální slovenskou příp. maďarskou odrůdu? Díky, r.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.250 (?), 10.6.2009 17:05

Když je tu zmínka o odrůdách tak i já přidám. Letos tedy mám zatím nejvíc odrůd tak jsem zvědav co z toho bude.Jsou to: Lajko II F1, Crimson sweet, Arriba, Royal Majesty, Maribo, Electra, Blacktail Mountain, Moons a Stars, Carolina Cross, OSH Kirgizia s červenou dužninou. Super Galaxy, Janosik se žlutou dužninou. Orange Flesh Tendersweet, Sweet Siberian s oranžovou dužninou. Cream of Saskatchevan, White Wonder s bílou dužninou a Golden Midget s červenou dužninou a žlutou slupkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.138 (?), 10.6.2009 21:45

... ty jo, tak to hledím...! Kde jsi sehnal tolik odrůd? Měls semena nebo sehnals sazenice? r.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.209 (?), 11.6.2009 9:14

Sbírat odrůdy je opravdu pěkná věc, jen nám potom prosím napište, co z toho bylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika