Meloun červený



host - 160.173 (?)
22.7.2016 20:39
U nas v totalne nevhodne poloze - zapadni Cechy 500 m.n.m. volne venku na kompostu vetsina takovychto prcku nasledne odpadne :-( Ale tech par neodpadlych je zrejme trochu vetsiho rozmeru. Uz maji ne obvod ale prumer 4 - 6 cm. Taky jsem zvedav jestli z toho vyroste neco pozivatelneho :-) Jindra
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 71.102 (?), 22.7.2016 17:39, zobrazeno: 16073x
Zdravim pestujem dynu prvy krat a chcem vediet ze ci je tato velkost normalna na tento datum a kedy bude pripravena na zber. obvod cca 4cm.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.173 (?), 22.7.2016 20:39
U nas v totalne nevhodne poloze - zapadni Cechy 500 m.n.m. volne venku na kompostu vetsina takovychto prcku nasledne odpadne :-( Ale tech par neodpadlych je zrejme trochu vetsiho rozmeru. Uz maji ne obvod ale prumer 4 - 6 cm. Taky jsem zvedav jestli z toho vyroste neco pozivatelneho :-) Jindra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.102 (?), 22.7.2016 21:40
Ako ja som to zasial uplne zo srandy pretoze som si myslel ze ak mi narastu tekvice tak narastu aj melony- ked som nasiel tie male prcky tsk som sa potesil :D nadmorska vyska 700m severne Slovensko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 130.120 (?), 22.7.2016 23:26

Ne ne, neplatí, že kde rostou dýně, rostou i melouny. Melouny jsou podstatně ví náročné na teplo, vláhu a živiny. Nedoufejte v nějaké větší plody. Takto jsem to taky zkoušel (400 m.n.m.) a kuličky se už víc nezvětšily.

Letos jsem to zkusil ve velkých prohnojených truhlících na vyhřáté terase v Brně, plody už mají odhadem 15 cm v průměru. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.102 (?), 23.7.2016 10:02
No zatial som prekvapeny pretoze ta fotka bola fotena predvcerom a odvtedy sa meloun 2x zvacsil :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.254 (?), 25.7.2016 14:05

Dobrý den, chci se zeptat, zda můžou být na jednom výhonu dva plody melounu.mám jen asi průměr 6cm a jeden malinký.A ještě jsem měla meloun ve skleníku asi 9cm, ale praskl naspodu a zhnil.Z jakého důvodu praskl?Z horka nebo moc vody?Děkuji Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 25.7.2016 14:18

Plody promptně podložte, prevence praskání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.102 (?), 29.7.2016 13:04
Za tyzden vidno velky pokrok zrejme z toho nieco bude :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 29.7.2016 18:15

Jeden meloun mi taky praskl, přestože byl podložený. Ještě nebyl zralý, ale byl už sladký (takže jsem jej nevyhodil). Jenom ta barva nebyla ještě dost červená. Největší má asi 5 kg, ale taky ještě není zralý. Věřím, že sklidím aspoň 10 kousků ve standardní velikosti a zralosti. Škoda, že často cestuji a zelenina tím trpí.

Meloun prasklý růžový
Meloun prasklý růžový
Meloun větší
Meloun větší
Neprůhledná džungle
Neprůhledná džungle
Malý melounek
Malý melounek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.29 (?), 31.7.2016 12:19

Tak i v 700 m.n.m. dokážou melouny narůst a dozrát, a to hlavně ranné odrůdy. Vše záleží jen a pouze na počasí. Třeba loňské horké léto by určitě stačilo i na vyšší nadmořskou výšku. Pokud je léto chladnější a vlhčí, jako třeba před několika lety, tak i v nížinách byl problém.Plody většinou praskají pokud je nevyrovnaná zálivka. Třeba sucho pak vydatná zálivka nebo venku po období sucha příjde srážkově významná epizoda. Podobně jako u třešní, rajčat apod. Praskají většinou ranné odrůdy, protože většinou mají tenkou slupku.Ty pozdnější s tlustou slupkou (Crimson sweet, Charleston Gray, Jubilee aj.)  prasknou vyjímečně nebo vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika