Lilek - padání květů



host - 191.158 (?)
29.6.2010 7:50
Zkuste s co největším balem. Já přesazoval papriky před 14 dny a ještě se nezmátořily, je fakt že měly holé kořeny a navíc žádné nové - důsledek mokra a zimy. Mirek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 21.6.2010 23:27, zobrazeno: 16366x

Mám lilky ve skleníku, měli nasazeno hodně květů a na všech sazenicích uschly a opadaly, už se dělají nové květy, bojím se aby se to neopakovalo, vedle rostou papriky a ty jsou v pořádku, normálně plodí, ve skleníku větrám, poradí někdo, čím to může být?děkuji E

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.8 (?), 23.6.2010 9:03

Já mám lilky venku a vše je OK. Možná prudké změny teplot při tom větrání?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 23.6.2010 9:10
Lilek je ještě o krapánek háklivější než paprika. Já mám, nebo jsem měl, lilky na třech místech - ve foliáku (kaput, vyhozen), venku na zahradě (kaput), venku u baráku (1/2kaput, uvidí se). Za všechno může chladno, mokro a málo slunce, letos budu mít lilky asi jen na čtvrtém místě - v Lídlovi. Nevím jaké je počasí u Vás, ale u nás v BV dvě rána po sobě 11°C a přes den sice slunce, ale studený vítr. Dokud se to neumoudří tak to nevidím moc růžově. Hezký den, Mirek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 23.6.2010 16:49

Tak to mě pobavilo, já asi taky skončím v Lidlu a nejenom pro lilky, zdraví E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 27.6.2010 23:23
Já mám také lilky venku, každoročně sklízíme tolik, že to nestačíme jíst, letos mám jen 6 sazenic, krásně odkvetly, tak doufám, že je to OK.Mám je venku od cca 12 května, ty deště a chladno se jim moc nelíbily, ale teď frčí.Zato ledový salát máme 1.20-1.50 kg, fakt nekecám, vážím je, ale bydlíme na jižní Moravě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 28.6.2010 16:11

A mohla bych je ještě ze skleníku přesadit ven do záhonu, jsou vysoké asi 40 cm, třeba by tam květy neopadaly, dík E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.158 (?), 29.6.2010 7:50
Zkuste s co největším balem. Já přesazoval papriky před 14 dny a ještě se nezmátořily, je fakt že měly holé kořeny a navíc žádné nové - důsledek mokra a zimy. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.112 (?), 15.7.2010 22:36

My letos zkoušíme lilky prvně, vypěstovala jsem si 10 sazeniček, které jsme dali do foliáku, ale jak začalo být v květnu vedro a včas se neodklopily, tak u několika zaschly špičky. Dva chcíply, ostatní obrazily zespodu. Teď jsou venku, v podstatě celý den na slunci - počasí jim přeje!!! Kvetou jen některé, ale už máme tři plůdečky, veliké asi jako vejce, a den ode dne se zvětšují. Potřebují hodně zalívat. Jsem na ně děsně zvědavá, i když je nejím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 15.7.2010 22:45
Pokud máte plody velikosti vajec tak buďte ráda, u mne první teprve odkvétají. A co se týče konzumace taky jsem je nejedl až jednou... nakrájené na plátky, dopředu posolené, ugrilované na žule nebo nerezovém plechu (vyjímečně na roštu) zakápnuté olivovým nebo dyňovým olejem olejem... mňam, doporučuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.112 (?), 26.7.2010 21:38

Tak pokračuji v chlubení :-))) lilky jsou den ode dne větší, mají asi 20 cm na délku. A další a další jsou nasazeny v odkvetlých květech...

Ale chci se zeptat - mají se keříky nějak zaštipovat jako třeba rajčata? Nebo třeba nějak vyvázat, podepřít?? Odstraňovat některé plody?? Nebo ta rostlinka udrží všechny plody, které na ní vyrazí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika