Lámou se větvičky s plody... dozrají rajčata?



host - 160.145 (?) 
20.7.2022 20:33, zobrazeno: 699x

Dobrý den, mám zasazené rajčata ve velkých samozavlažovacích květináčích. V jednom mám odrůdu Start F1. Keřík je plný poměrně velkých rajčat na velkých trsích. Trsy s rajčaty se pod tíhou vylomily z rostliny. Rajčata jsou ještě úplně zelené, bez náznaku červenání. Pokud je nechám ležet na stole na slunci, dozrají ještě?

A druhý dotaz: Na jednom keříku se ze spodu na plodech tvoří hnědý kroužek-dočetla jsem se, že je to nedostatkem vápníku. Pomohlo by do květináče aplikovat dolomitický vápenec? Dějuji za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 28.103 (?), 21.7.2022 7:44

ledek vápenatý rozpustě ve vodě a pak rostlinu polijte na listy.

Ano rajčata dozrají. Mám to vyzkoušené. Jen počítejte s tím, že jsou dobrá ledatak do leča... syrová chutná vůbec nejsou

Dejte je do krabice od bot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.107 (?), 21.7.2022 10:14

V žádném případě nenechat na slunci, dát někam do tmy (do sklepa, do komory). Keřík prohlédnout a všechny plody s hnědým kruhem odstranit. Nic pořádného z nich nevyroste, jen uberou rostlině energii, kterou by mohla rostlina využít pro růst a zrání zdravých plodů. Dolomitický vápenec už nic nevyřeší, možná by pomohl postřik na list Wuxalem nabo jednoprocentním ledkem vápeným.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.246 (?), 21.7.2022 16:25

Je to pořad stejně. Když nedáte k rajceti kůl, tak se zlomí. Není samonosné.Větev u jabloně už jsem taky podložil, aby se nezlomila pod tíhou plodů.Velké giganty rajcat taky musím podložit nebo podvazat než se zlomí. Potom je pozdě. Nic neprihnojuji za celou sezónu, možná celer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika