Květák ve skleníku



host - 52.38 (?)
2.6.2009 11:36
To je v pořádku, mám to taky tak. Nejdřív naroste listí do obřích rozměrů a samotný květák pak roste docela krátce, ale hodně rychle. Každoročně je dávám na kraj záhonu, protože jinak ubírají místo okurkám a rajčatům. Když se začnou tvořit květy, zlomím jeden nebo dva listy a přikryju je, aby nevyběhly. Květáky jsou pak vždycky pěkné obludy. Jediné co mi trochu vadí, že to ve skleníku tak jede a nestihnu to zpracovat. Když nestíhám ujídat, zavařím většinou nakyselo jako okurky. Majk
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 2.6.2009 9:23, zobrazeno: 21358x

Letos jsem poprvé zkusil dát zkušebně do skleníku květák. Jen pár kusů, na zkoušku, rád si všechno zkouším na vlastní kůži.

Květák koupený jako sadba před asi měsícem, od té doby zasazený.

Teď k problému. Zatím se tvoří jen listy, nicméně rozsah a velikost je pro okolí jaksi dramatické :) listy mají na délku půl metru a šířku tak 30 cm, prostě neskutečná džungle...

Má smysl v tom pokračovat? Nezasadil jsem to pozdě, resp. má to šanci vůbec dosáhnout kýženého výsledku? Spíše se obávám ještě většího vzrůstu rostliny a listů a květáku se nedočkám... nedovedu se představit až se za týden udělá opět teplo a sluníčko a ty listy ještě povyrostou...

Stejný květák jsem dal i na záhon, ve stejnou dobu. Tam má klasickou velikost, roste stabilně pomalu a více komplexně. Proti tomu ve skleníku je asi pětinový.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.38 (?), 2.6.2009 11:36
To je v pořádku, mám to taky tak. Nejdřív naroste listí do obřích rozměrů a samotný květák pak roste docela krátce, ale hodně rychle. Každoročně je dávám na kraj záhonu, protože jinak ubírají místo okurkám a rajčatům. Když se začnou tvořit květy, zlomím jeden nebo dva listy a přikryju je, aby nevyběhly. Květáky jsou pak vždycky pěkné obludy. Jediné co mi trochu vadí, že to ve skleníku tak jede a nestihnu to zpracovat. Když nestíhám ujídat, zavařím většinou nakyselo jako okurky. Majk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.172 (?), 2.6.2009 16:09

Tak to jsme na tom stejně:)ve skleníku obři, venku chcípáčci... na těch ve skleníku už jsou malé květáčky:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 2.6.2009 16:39

prosím o podrobnějši info ohledně toho zlomení listů a zakrytí květů

proč listem? jen se zalomí a přitom neodpadne? omezit tím přístup světla na květ?

děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 2.6.2009 16:51

Napsal jste to přesně. Jen se zalomí jeden nebo dva listy přes květákovou růžici, ke které bude menší přístup plného světla a ta zůstane bělejší. Žádný jiný význam to nemá. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.178 (?), 21.6.2009 19:11

Pánové, nechci dělat moudrého, ale kdysi jsme se učili, že i květák patří mezi zeleniny krátkého dne. Proto se pěstuje na jaře a na podzim. Já už jsem květák ve skleníku sklidil a nemohu tvrdit, že by měl abnormálně velké listy. Samozřejmě, že venku (pokud jste v chladnějším podnebí), se bude šklebit. Do skleníku jsem ho sázel v březnu se salátem a kedlubny (severní Morava). Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 215.123 (?), 21.6.2009 19:50

to jste sázel dobře, já to nestihnul a dodal ho tam právě až později... dneska je květák skoro na sklizeň, počkám ještě týden a seberu ho, rozrůstající papriky-rajčata-okurky mu už nedávají skoro místo a akorát se mi na ně chytají mšice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika