Krizitelnost cukety s jinym druhem tykve



eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?)
22.7.2016 15:02

To me zajima, posle mi i do zpravy prosim vysledek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 22.7.2016 15:04

Tak presne to mi vyrostlo ze semen od kamaradky. Akorat to kupovala v obchode a mela to byt klasicka cuketa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 22.7.2016 15:02

To me zajima, posle mi i do zpravy prosim vysledek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 30.6.2016 22:14

A co zkusit opylovat ručně. Pokud bych to měl u domu, tak bych to zkusil. Přesný návod mám, ale chce to sledovat květy odpoledne a pokud se ukazuje, že se ráno otevřou, tak jít brzy ráno opylovat..

                  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 22.7.2016 15:23

ale stejne je to divne, to krizeni. Jak jsem psala me na dyni, tedy ze seminka odebraneho z dyne vyrostly cukety. A navic pestuji jen dva druhy oranzove dyne. Hokaido a melonette a k tomu cukety... Z tech semen mi vyrostly tvary a barva jako je na obrazku vyse nebo jiz zminene cukety... Tesim se, az budu mit vic casu opylovat. Nekde jsem vsak cetla, ze pokud si berete seminka napr z hokaid, tak dalsi rok mate mensi a mensi urodu... Mate s tim zkusenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.25 (?), 25.9.2016 12:44

Nám se doma taky podařil kříženec cukety s hokaidem.Nic jinýho jsme nepěstovali. Má to takový hruškovitý tvar a je to pruhované, barvy světle zelené.Ochutnávat jsme ještě nezkoušeli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 183.190 (?), 26.9.2016 23:22

Včely dokáží přenést pyl tykví (a nejen nich) na vzdálenost mnoha set metrů. Jistotu máte jedině pokud si ty květy opylujete sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 183.190 (?), 26.9.2016 23:19

Melonette je sice oranžová, ale patří ke druhu C. pepo stejně jako cuketa, takže se s ní kříží. (Tableau des variétés de courges). Pokud se týká použití semem z hokkaid ani po více generacích se mi jejich úroda nesnížila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.190 (?), 1.7.2016 8:24

V historii se uvádí jen jeden případ kdy se spontánně zkřížila C. pepo a C. maxima - náhodou to bylo v Olomouci na pozemcích Výzkumného ústavu zelinářského. Japonci to zkouší opakovaně, občas se to podaří, ale volně na polii bych se toho nebál. Ale pro váš klid můžete ty květy zapáskovat a opylovat ručně. Pěkné obrázky a návod - Squash Hand-Pollination Instructions

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika