Kompost z kompostárny - je vhodný na sázení?



volf.l - (33) - 123.215 (?)
19.2.2013 19:08

Pane Mirku a proč nesmí mít černou barvu? například v growershopech se prodávají specielní pěstební substráty na pěstování náročnějších rostlin a převážná většina má právě černou barvu, používám ho na předpěstování sadby zelenin a ještě jsem nezaznamenal žádný problém. samozřejmě jsem toho názoru že doma udělaný kompost je k nezaplacení, už z důvodu že člověk ví co vněm je. Komposter budu pořizovat letos

Lukáš

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.6.2012 21:17

Něco se mi už doneslo, a jak vypadá? Čtvercový, plastový?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
agent špionovač - (19) - 216.173 (?), 2.6.2012 21:37

Objem 400 litrú, čtvercový, plastový a má za názvem pomlčku profi.

Je pravda ta, že vše do sebe krásně zapadlo, žádný ostrý otřepy a za 10 min byl smontovaný. Uvidí se jak se osvědčí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.6.2012 10:33

Jak dlouho v něm trvá "výroba" kompostu? Mne docela zaujal rotační komposter a to hlavně z důvodu že proces v něm trvá 4 týdny. Amatérská výroba by neměla být problém, např. jako tady (ta ženská v tom videu to až neskutečně okecává) kde je hlavně vidět princip. Rozdíl oproti tomu stabilnímu vidím v tom že rotační se asi musí naplnit naráz, kdežto stabilní postupně, a v okamžiku kdy se tento naplní a následně začne hotový kompost odebírat, tak se vlastně stane "průběžným" zdrojem. Já zatím nemám praxi se žádným ale určitě někdo zkušenosti má. Díky předem za ně!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 94.46 (?), 3.6.2012 10:57

já mám od března Alko kompostér 700

hned jsem ho naplnil koňskou mrvou spolu s pilinami od morčat a zbytky zeleniny plus nějaká zemina, přidal bio enzymy a už TEĎ je ho tak třetina která voní přesně jak má a dle mne bych ho snad už pomalu mohl dávat na záhony!

pustupně tam dále budu přidávat veškerý zelený odpad, další piliny a trávu

na konci léta předpokládám, že budu mít kompostér už po všem slehávání plný kompostu

rozhodně doporučuji přidávat ty enzymy, při cenách co stojí kompost a jaký hnusy v něm jsou je to desetiukorunová záležitost a mohu potvrdit, že to dělá skoro zázraky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 3.6.2012 7:40

To "svinstvo" je stejně namíchané v těch substrátech. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.6.2012 9:09

Používám ten nejobyčejnější substrát bez vylepšení a navíc nesmí mít černou barvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
volf.l - (33) - 123.215 (?), 19.2.2013 19:08

Pane Mirku a proč nesmí mít černou barvu? například v growershopech se prodávají specielní pěstební substráty na pěstování náročnějších rostlin a převážná většina má právě černou barvu, používám ho na předpěstování sadby zelenin a ještě jsem nezaznamenal žádný problém. samozřejmě jsem toho názoru že doma udělaný kompost je k nezaplacení, už z důvodu že člověk ví co vněm je. Komposter budu pořizovat letos

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.2.2013 19:22

Každý běžný substrát, který jsem zakoupil a měl černou barvu, tak ve velmi krátké době se na něm objevil bílý povlak, něco jako houba nebo plíseň. To je moje zkušenost. Ve spec. substrátech asi nebude nametený kdejaký černý mour, ale cena bude taky nejspíše někde jinde. Kompostér jsem vybudoval vloni a snažím se tam nedávat nic "závadného". Bohužel to bude trvat dýl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kačer - (32) - 64.210 (?), 21.2.2013 11:27

No mě docela zarazilo, kolik chlupů a dalších různých příměsí je ve výsevním substrátu od AGRO. Asi se to míchá do všech substrátů bez rozdílu.

Tak před 10 lety jsem jezdil do Opavy s nákladním autem pro substráty, mulče a komposty a já nevím pro co všechno ještě. Je to Hned vedle ČOVky a viděl jsem kolikrát jak tam sypou kal z čovky do hromady zahradního odpadu a překopávají to nakládačem.

Vozil jsem to zahradní firmě, která to používala při terénních úpravách, které dělala pro st, firmu kde jsem dělal. Substráty vypadaly na pohled krásně, tak si jednu fůru objednal i šéf. Rozhrnul to na zahradě a vysel do toho trávu. Za 14 dní donesl ukázat fotky, kde místo trávy rostly různé plevely, ale takovou rychlostí, jako by snad žraly steroidy :-)  

Takže kdo si to kupuje tak se musí smířit s tím, že to obsahuje lidské výkaly, které obsahují mimo jinné i různé vyloučené zbytky léků, hlavně antikoncepčních a ATB... je to na zvážení...  a zrovna u nás v ČR, nevěřím výrobcům a ni dobrý den :-(Břeťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 21.2.2013 12:48

Konec konců, dyž může být v hovězím konina tak proč by v kompostu nemohlo být jiné svinstvo. Čím větší hnus, tím levnější, tím větší zisk... a jak je potom pytlovaná zemina krásně černá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika