Kafe v půdě



host - 236.166 (?)
27.5.2015 8:50

Prepáčte, myslela som pre záhradkárov, ktorí nemajú toľko... a zemiaky neriešim, dávam škrupiny okolo rajčín, paprík a pod., škrupiny sa u nás odkladajú stále, nevyhodí sa ani jedna a tak isto mi odkladá rodina a kamarátky. Proste škrupiny sú pre mňa cenná komodita.Ja sypem krúžok okolo sadenice, ale malo by to fungovať aj ako obruba záhonu, vtedy je asi spotreba o niečo nižšia.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 24.5.2015 22:31

Vanish a Mesurol působí rychleji, slimejš se vislintá a umře na dehydrataci.

Ferramol působí opačně. Slimejš má problém s vylučováním slizu a veškerá tekutina, kterou přijme, se tak stane otokem. Tedy než oteče, přeci-jenom musí něco sežrat. Potom někam zaleze a tam zdechne. Proto máte dojem, že nepůsobí. Vidíte žír a nevidíte mrtvoly. Výsledek v jahodách je ale jednoznačný. Tam kde byl ferremol, byly plody poškozeny spíše od kosáků, pokud vůbec. Tam kde nebyl, byl zyteček úrody použitelný leda tak po vykrájení na marmeládu. Ferramol můžete sypat i tam, kde jsou indičtí běžci hned za plotem, nebo všežraví ježci....

U pivních aj návnadových lapačů je potřeba dávat pozor na dostatečnou hustotu. V jahodách je to čtverec cca 2,5×2,5 m, ale spíše jen 1,8×1,8 m podle aromatičnosti odrůdy. Navíc je to potřeba obden, či lépe denně kontrolovat. Proto jsem postupně přešel na to, že do plastových domečků místo návnady pivní dávám suchý Mesurol. Pak stačí kontrola 1× týdně a spotřeba mesurolu je o 1/2 menší než rovnoměrným rozhazováním. Hlavně nehrozí kontaminace potravy Mesurolem, který pro teplokrevné živočichy není bezpečný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 236.166 (?), 25.5.2015 16:39

Bezkonkurenčne - kolečka podrvených vaječných škrupín okolo sadeníc. Časom treba dopĺňať, lebo asi dážďovky sťahujú pod zem. U mňa na slimáky 100%

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.12 (?), 25.5.2015 17:17

chtěl bych vás vidět, jak to uděláte u 200 metrů čtverečních brambor. 

angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.166 (?), 27.5.2015 8:50

Prepáčte, myslela som pre záhradkárov, ktorí nemajú toľko... a zemiaky neriešim, dávam škrupiny okolo rajčín, paprík a pod., škrupiny sa u nás odkladajú stále, nevyhodí sa ani jedna a tak isto mi odkladá rodina a kamarátky. Proste škrupiny sú pre mňa cenná komodita.Ja sypem krúžok okolo sadenice, ale malo by to fungovať aj ako obruba záhonu, vtedy je asi spotreba o niečo nižšia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.242 (?), 25.5.2015 17:19

a kde seženu plná kolečka (fůriky)  podrvených vaječných škrupín?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 25.5.2015 17:29

Buď syslit doma, nebo oslovit líhně drůbeže, vytloukárny vajec... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.183 (?), 26.5.2015 0:26
Vaječné skořápky mám v plánu taky vyzkoušet ale ještě bych se vrátil k tomu pivu, myslíte, že je lepší to dát cca tak 30m od záhonků abych spíš nové přilákal dál od zeleniny a ty co už jsou schovaní někde u zeleniny aby odlezli nebo už to na takovou dálku nebudou cítit a je lepší tu past nastražit přímo někam k záhonkům?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.182 (?), 22.6.2015 22:44

Vaječné skořápky jsem také vyzkoušela a asi máte jinou odrůdu slimáků, protože ty naše po těch skořápkách normálně putovali dál. Dokonce těm hajzlíkům nevadí ani piliny. A lógr z kafe mám také vyzkoušený. Ne však na slimáky, ale na mravence. Měli jsme v květináči na zahradě vysazenou naťovou petržel a nastěhovali se nám tam mravenci. Vždy když jsme v altánku vypili kafe, tak jsme použili sedlinu a asi snad po měsíci byli mravenci pryč.  Pusinová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika