Jde o kerickove ci tyckove rajce?



host - 248.253 (?)
25.4.2009 8:21

Já bych to udělala následovně: Pořídila bych si čtyři velké květináče anebo čtyři kbelíky s otvory ve dně, naplnila bych je téměř až po okraj kvalitní kompostovou zeminou, vsadila bych do nich asi metr a půl vysoké laťky a vysadila sazenice i s kořenových balem. Zalila a postavila do závětří. Na noc, dokud jsou ještě chladné noci, bych je přemístila domů do tepla. Po řádném zakořenění, které se pozná tak, že sazenice začnou růst, bych je přihnojila například Kristalonem start a vždy přes den postavila na sluníčko, na jižní stranu domu. Až třeba za měsíc začnou být teplejší noci, přihnojila bych například Kristalonem plod a květ a nechávala venku i přes noc.

Pěstování v nádobách má tu velikou výhodu, že rostliny mohu přemisťovat tak jak je potřeba. Mohu je schovávat do domu k oknu, když je venku zima anebo když hodně prší - to pak rajčata snadno chytají plíseň.

I když u sazenic, které jste zakoupila, bylo napsáno "cherry", neznamená to, že to budou tyčková rajčata "Cherolla F1". Mohou být i keříčková. V každém případě dejte do nádob tyčky, nic se nestane, když se začnou volně uvazovat i keříčková rajčata. Když sazenice začne růst hodně do výšky a mezi stonkem a větvičkami se objeví zálistky - budoucí další stonky - bude to asi rajče tyčkové a pak je třeba zálistky vyštipovat, abyste měla rostlinu jen s jedním, nanejvýš se dvěma stonky (výhony). Více stonků než dva znamená totiž vysilování rostliny do zeleně na úkor plodů.

Hodně štěstí s úrodou a dejte pak vědět, jak jste dopadla.  Jarmila.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Janda - (27) - 209.148 (?), 25.4.2009 0:24, zobrazeno: 8812x

Dobry den, dnes jsem si koupila v zahradnickem hypermarketu ctyri rostlinky rajcat. Poprve v zivote .  A nejsem si uplne jista, co jsem si to vlastne koupila. Oznaceni je pouze "cherry" rajce. A jake vysky takoa rajcata dorustaji? Jde o tyckove nebo kerickove rajce. Dekuji vam za radu!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 25.4.2009 0:28

Toto rajče jsem dříve pěstoval také, měl jsem odrůdu Cherrola F1.Je to tyčkové rajče, vzrůst by měl být stejný jako obyčejná tyčková rajčata.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Janda - (27) - 209.148 (?), 25.4.2009 0:49

A jak jste byl spokojeny? BYla dobra? Porad premyslim, zda je dat do zahonu ke kvetinam nebo do velikeho kvetinace. Puvodne jsem chtela prave dat ctyri do zahonu, kde jsou kvetiny, jak jsem videla na obrazcich holandskych zahradek, ale na hnojivu pro zeleninu jsem si precetla, ze neni dobre pro kere. Tak nevi. I za tuto radu budu moc vdecna. Dekuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.253 (?), 25.4.2009 8:21

Já bych to udělala následovně: Pořídila bych si čtyři velké květináče anebo čtyři kbelíky s otvory ve dně, naplnila bych je téměř až po okraj kvalitní kompostovou zeminou, vsadila bych do nich asi metr a půl vysoké laťky a vysadila sazenice i s kořenových balem. Zalila a postavila do závětří. Na noc, dokud jsou ještě chladné noci, bych je přemístila domů do tepla. Po řádném zakořenění, které se pozná tak, že sazenice začnou růst, bych je přihnojila například Kristalonem start a vždy přes den postavila na sluníčko, na jižní stranu domu. Až třeba za měsíc začnou být teplejší noci, přihnojila bych například Kristalonem plod a květ a nechávala venku i přes noc.

Pěstování v nádobách má tu velikou výhodu, že rostliny mohu přemisťovat tak jak je potřeba. Mohu je schovávat do domu k oknu, když je venku zima anebo když hodně prší - to pak rajčata snadno chytají plíseň.

I když u sazenic, které jste zakoupila, bylo napsáno "cherry", neznamená to, že to budou tyčková rajčata "Cherolla F1". Mohou být i keříčková. V každém případě dejte do nádob tyčky, nic se nestane, když se začnou volně uvazovat i keříčková rajčata. Když sazenice začne růst hodně do výšky a mezi stonkem a větvičkami se objeví zálistky - budoucí další stonky - bude to asi rajče tyčkové a pak je třeba zálistky vyštipovat, abyste měla rostlinu jen s jedním, nanejvýš se dvěma stonky (výhony). Více stonků než dva znamená totiž vysilování rostliny do zeleně na úkor plodů.

Hodně štěstí s úrodou a dejte pak vědět, jak jste dopadla.  Jarmila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.148 (?), 26.4.2009 19:58

Moc dekuji za rady.

Cetla jsem ted v jedne diskuzi, ze kerickova rajcata se poznaji dle toho, ze maji kvety na vrcholu rostliny. Je to tak? Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 13.5.2009 0:06

Ano, je to tak.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika