Jak skloubit pěstování a dovolenou?



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
4.1.2019 16:02

Milane, dobří lidé sklidili zralá rajčátka a asi dvakrát v průběhu 14 dní zalili. Rostlina pak oschla a ani následné zalití neoživilo všechny listy. Takže jsem ji silně ostříhal, mírně přihnojil a postavil na silně osvětlené západní okno při 24st. Rostlina ihned vypustila asi 20 zálistků a během měsíce snad bude lepší než před dovolenou. Přisvětlovat není třeba, protože máme den skoro o hodinu delší než v ČR a intenzita světla je také o něco vyšší. Zajímavé je, že nezalévané nerozsazené semenáčky v perlitu, lehce přikryté mikroténovým sáčkem přežily 14 dní bez zalévání velmi dobře.

Vilma před a po
Vilma před a po
Semenáčky Vilmy
Semenáčky Vilmy
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 7.12.2018 8:55

Jirko, bohužel je rozdíl mezi skleníkem či balkónem, kam neprší a mým balkónem na dešti. Tam je nutné zabudovat ještě nějaké vhodné čidlo, které za deště zavlažování vypne, a to na určitý čas, aby nedošlo k přelití a vyplavení živin. A další věc je, že vlhkost půdy se bude v jednotlivých květináčích lišit podle velikosti květináče a vzrůstu rajčete. Pravda, pro překlenutí řekněme týdne, maximálně dvou, by možná jednoduchý systém stačil (v kombinaci se znalostí předpovědi počasí), ale když už něco budovat, tak aby to stálo za to, abych nemusel lítat každý den s vodou.

Hledal jsem v Zavlažovacích zařízeních tady na föru, ale nic pro květináče jsem nenašel.sad

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 7.12.2018 13:09

Slovenska stranka vrabciak.sk ma cely obsah v cz, aj kontakt telefonicky bol v cz. Pozrite si sortiment, ja som kupila samozavlazovacie kvetinace firmy Plastia typ bergamot. 2 druhy 35x35 cm a 40x40 cm. Vojde tam naspodok minimalne 3 l vody. Len som mala pocit, ze potom sa zmesti malo substratu. Neviem, ci nedokupim Plastia typ siesta, su vyssie tie kvetinace a okruhle. Su prezentovane tieto typy pestovania aj na you toube. Vrabciak cz neexistuje, urcite sa len inak vola. Pan google vyriesi.

Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.12.2018 17:52

Moje cherry rajče Vilma plodí i v těchto kratších dnech víc než v červenci. Rozhodl jsem se, že je tedy nenechám po Vánocích uschnout. Vybral jsem mu k překonání dlouhé dovolené veřejně přístupné místo s několika dalšími rostlinami. Postavil jsem k nim velikou lahev s vícejazyčnou prosbou o zalévání. Třeba někdo vypomůže.

Vilma v prosinci 2018
Vilma v prosinci 2018
Prosba o zalití (EN, BG)
Prosba o zalití (EN, BG)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 18.12.2018 16:47

Mimmo, a nebojíte se, že se najde tolik dobrodinců, že Vilmě uhynou kořínkylaugh? A na tu láhev jste nezapomněl udělat čárky s daty, aby se vědělo kdy a kolik zalít. Ale rozhodně je to zajímavé řešení, řekl bych pedagogicky optimistické. Doufám, že poreferujete, jak to dopadlo.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.1.2019 16:02

Milane, dobří lidé sklidili zralá rajčátka a asi dvakrát v průběhu 14 dní zalili. Rostlina pak oschla a ani následné zalití neoživilo všechny listy. Takže jsem ji silně ostříhal, mírně přihnojil a postavil na silně osvětlené západní okno při 24st. Rostlina ihned vypustila asi 20 zálistků a během měsíce snad bude lepší než před dovolenou. Přisvětlovat není třeba, protože máme den skoro o hodinu delší než v ČR a intenzita světla je také o něco vyšší. Zajímavé je, že nezalévané nerozsazené semenáčky v perlitu, lehce přikryté mikroténovým sáčkem přežily 14 dní bez zalévání velmi dobře.

Vilma před a po
Vilma před a po
Semenáčky Vilmy
Semenáčky Vilmy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 5.1.2019 20:22

Rozumím-li dobře, není radno věřit "dobrým lidem" - pedagogický optimismus zklamal (ostatně jako většinou). Hlavní je, že přežila.

Teď jsem právě objevil velice zajímavou věc: když jsem v listopadu likvidoval balkóny, otrhal jsem tak ještě dvě hrstě Vilem v zeleném stavu. Dal jsem je do košíku do spíže, kde je kolem 12°C a blaze na ně zapomněl. Po nejmíň dvou měsících jsem je znovu objevil a ke svému úžasu zjistil, že se ani jedna nezkazila (ještě ani všechny nedozrály). Jsou sice kyselejší, ale vydrží opravdu hodně dlouho. A i ostatní moje odrůdy, tedy kromě Maglia Rosa, stále ještě dozrávají ve spíži. Denně jich tak 6 - 8 sním, ale myslím, že do února by mohly vydržet. A jsou to chuťově pořád dobrá rajčata, kyselá, ale co na tom? 

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.22 (?), 17.1.2019 16:18

Teraz som pracovne tyzden mimo domu v Uk [ od 15.- do 22. 1.] a moje pokusne rajciny budu musiet vydrzat bez polievania. Tak uvidim ako budu vyzerat, ked sa vratim.

                          Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.2.2019 19:58

Moje Vilma po zaschnutí asi tři týdny umírala. Plody dozrávaly do červena, ale byly nezvykle kyselé. Většina vyrašených větviček zaschla. Pak se konečně probudila a obrostla. Plody už jsou zase sladké. Stále však ještě není v původní kondici. Chtěl jsem ji vyhodit, ale jiná zralá rajčata bez umělého osvětlení ještě nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.138 (?), 19.2.2019 12:45

Zapichnut k rastlinam obrátenu plastovu fľašu s odrezanym dnom. Výborné sú tie hnedé od piva, lebo majú dlhé hrdlo. Na hrdlo urobiť dve malé dierky (nahriatou ihlou). Voda bude pomaly stekať a presakovať. A nejaký čas má rastlina vlahu. Vhodné urobiť v predstihu a otestovať. Samozávlaha zadarmo 😉

K paradajkám v záhrade dávam 20 litrové bandasky. Jednu medzi 2 kríčky. Myslím. A to už pri sadení, aby sa mi tá bandaska tam vošla

Anna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.2.2019 20:19

Tak jsem se radoval, že už je to vyřešeno. A nic. Naplnil jsem PET lahev 1,5l vodou a propíchl 1x nejtenčí jehlou, jakou mám. Za 2 hodiny tam už voda nebyla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika