Jak připravit zeminu pod fóliovník



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?)
9.2.2016 20:09

Záleží na stupni zaplevelení a skladbě plevelů. V trávníku se například nevyskytuje Lebeda. U některých plevelů pak stačí i polití vlahou vodou a zapaření pod černou folií, u jiných je to naopak, to zapaření aktivuje semena ke klíčení.

Já osobně bych kupu ornice odplevelil ručně vytrháním.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Opice - (26) - 144.34 (?), 5.2.2016 19:45, zobrazeno: 6296x

Dobrý den, uvažuji, že si na jaře pořídíme fóliovník. Stál by na místě, kde je teď trávník. Jak byste postupovali, co se odstranění trávníku a přípravy zeminy týče? Kompost k dispozici nemám, ale mám hnůj (slepičí míchaný s králičím) nebo koňský (čerstvý). Ve fóliáku bychom měli hlavně plodovou zeleninu - okurky, papriky, lilek. Jen se obávám možného nadbytku dusíku v zelenině, mám ji hlavně pro děti. 

Děkuji moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.32 (?), 6.2.2016 7:26
Travni porost co nejdrive zryjte, nejlepe jeste na podzim, drny vyhazejte nebo zaryjte alesp. 25 cm pod. Ja drny dilem zaryl a dilem pouzil k rekonstrukci jine casti zahrady. Vloni jsem ryl snad az na jare po vyschnuti rozhrabal (kultivator elektricky 700W z nejakeho bau za 1490,- ve vyprodeji) a vysadil, bez hnojeni a v pohode... Ten hmuj v malem mnozstvi muzete zaryt tak, kde pujdou zahonky... Zemina (u mne) spise jilovita, ale osadil jsem to prilis histe, letos to teprve ryt budu (pod foliovnikem, cca 9x 3,5 metru, docela fuska, lepe ryt na podzim, aby to promrzlo)... A osadim ridseji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 6.2.2016 9:07

Nedostatečně prokvašené slepičáky pálí. V záhonku je to nepříjemná věc, ale jako herbicid na trávu je to prostě bio. Takže rozkvasíte slepičáky, čímž vznikne roztok s poměrně vysokým obsahem čpavku a "pálivého dusíku". Dostatečným množstvím prolijete čtverec určený pro folník a přikryjete to vše černou folií, aby se čpavek odvětrával co nejpomaleji. Případné zahřátí sluníčkem je jedině +. Po 5-7 dnech trávník zaryjete dle možností s rozsekáním drnů nadrobno. Pokud ležela půda ladem, tak se nebojte že dusíkem přehnojíte. S použitím králičího hnoje se Vám to nestane.

Vyvarujte se použití koňského hnoje bez toho, že by se na kupě pořádně zapařil. Bez zapaření nestoupne teplota nad 70°C a tak si na záhon pohnojený čerstvým koňským natáhnete spoustu klíčivých semen plevelů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Opice - (26) - 144.34 (?), 9.2.2016 18:01

Stando, moc díky za návod! Tohle je skvělé! Myslíte, že by podobný postup fungoval i na odplevelení zarostlého kopce ornice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 9.2.2016 20:09

Záleží na stupni zaplevelení a skladbě plevelů. V trávníku se například nevyskytuje Lebeda. U některých plevelů pak stačí i polití vlahou vodou a zapaření pod černou folií, u jiných je to naopak, to zapaření aktivuje semena ke klíčení.

Já osobně bych kupu ornice odplevelil ručně vytrháním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika