Ekologická ochrana rajčat



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?)
18.6.2011 17:11

Mirku, argumentovat populistickými opatřeními jako podporou své argumentace je poněkud neudržitelné.

"Skvělá zelenina z EU" byla zakázána dovážet toliko jako politikum,  možná by nebylo od věci celou diskusi primárně definovat, co je to "ekologické" a co je "neekologická". celá diskuse je zatím toliko plná blábolů a dojmologie ve stylu "kolik andělů se vejde na špičku jehly"

Paradoxně nejjekologičtější v pravém slova smyslu jsou nejmodernější ryze syntetické ochranné prostředky, které rychle degradují a záhy se rozkladjí na ryze neškodné produkty. Na rozdíl od Jódu, solí mědi a podobně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 43.222 (?), 9.6.2011 0:49

Rusko je země neomezených možností, možná tam ještě mají mlíko od krav a né z rafinérie, jako u nás. Ta bílá voda v krabicích, bohužel, není mléko. Možná by pomohl kořen něčeho, vytrženého o půlnoci z pod oběšence, na šibeničním vrchu. Já to však zkoušet nebudu, ono jiní kabrňáci si dali asi dost práce, než vymysleli Ortivu nebo Ridomil. Ani nehodlám ronit slzičku nad 5ml seriózniho přípravku, když za plotem vidím jezedáka, jak na pole lije tuny bůhví čeho. Někdy mi připadá (právě teď), že ten boj s větrnými mlýny byla docela racionální záležitost.   Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 9.6.2011 5:34
Nevím jakou funkci má mléko v tom postřiku, snad vytváří film který ulpí na povrchu listů, a o tom že jód je desinfekce není pochybu. Na tom videu byly uváděny ještě další tři varianty postřiků z toho dva za pomoci přípravků které vymysleli jiní kabrňáci. Bohužel znalosti jazyka ruského a zvláště odborných výrazů nejsou mou silnou stránkou ale připadá mi že v té zemi neomezených možností mají systém péče a ochrany rostlinstva vypracován lépe, zvláště pro drobné pěstitele a spotřebitele. Částečně je to vidět i na zákazu dovozu skvělé zeleniny z EU, narozdíl od nás.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?), 18.6.2011 17:11

Mirku, argumentovat populistickými opatřeními jako podporou své argumentace je poněkud neudržitelné.

"Skvělá zelenina z EU" byla zakázána dovážet toliko jako politikum,  možná by nebylo od věci celou diskusi primárně definovat, co je to "ekologické" a co je "neekologická". celá diskuse je zatím toliko plná blábolů a dojmologie ve stylu "kolik andělů se vejde na špičku jehly"

Paradoxně nejjekologičtější v pravém slova smyslu jsou nejmodernější ryze syntetické ochranné prostředky, které rychle degradují a záhy se rozkladjí na ryze neškodné produkty. Na rozdíl od Jódu, solí mědi a podobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 18.6.2011 17:27
V tomto případě s populistickým opatřením plně souhlasím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Raz - (13) - 201.25 (?), 9.6.2011 11:12

Marmiso, děkuji za zkušenost, zjistím, jak moc jód vadí.

Raz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.121 (?), 9.6.2011 15:21

Ekologické postřiky obsahují mléčnou bílkovinu kasein, jsou vcelku na prd. Hypermangan je kancerogen. Jód nevadí v malých dávkách, ale proč si zajódovávat organismus. Myslím, že v Rusku nemají kloudné postřiky, proto dělají takovéhle hokusy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 9.6.2011 15:59

A představte si že mají, a dokonce i ty stejné jako u nás, a i spoustu jiných, a v pěkných tabletkách které jen vyloupnete z platíčka jak žvýkačku a šup do konve...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.34 (?), 7.7.2013 13:35

Ahoj,

  tak Vám tady ono dva roky staré vlákno oživím - zkoušel někdo postřik zředěným výluhem z kopřiv/kostivalu?

 mám cca 90 rajčat a letos bych rád zkusil různé možnosti - tzn. 1/4 rajčat zkouším slabým kopřivovým výluhem/zákvasem (kostivalový nemám)

  1/4 až 1/2 vezmu asi klasicky Acrobatem

  no a zbylou 1/4 bych rád zkusil tím naředěným mlékem - jestli jsem dobře pochopil ten systém, tak bakterie v mléce a stejně tak v různých výluzích by měli v lepším případě zničit houby/plísně - tzn. do mléka chci zkusit nechat zakysat jogurt a pak naředit vodou a postříkat.

  ještě jsem si na zkoušku koupil ten hypermangán, ale jak tak čtu, názory na něj se rozcházejí, dokonce tu někdo zmiňuje jeho rakovinotvornost..?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 7.7.2013 14:00

Obávám se, že to s tou ochranou naředěným mlékem se zákysem i bez něho nebude moc účinné - jogurt také zplesniví wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.192 (?), 17.7.2013 13:23
tak koprivovy zakvas k nicemu :) zrovna timti osetrene rajce melo na dvou mistech kminku plisen, tak jsem se s nim musel rozloucit a vsr vezmu acrobatem. hypermangan jsem nakonec nezkousel. zajimalo by me, jestli mulc z travy muze sireni plisne nejak urychlit. zase ale s mulcem je hlina krasne kypra a neni treba tak casto zalivat. stejne tak by me zajimalo, jestli plisen muze prezimovat v kure na tyckach, ktere pouzivsm nekolik let. musim rict, ze plisen v nasem udolicku celkem vyrazne uraduje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika