Dýňoviště 2015 + 2016



eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?)
27.7.2016 22:13

To dlouhe pruhovane je dyne? Co to je?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 234.228 (?), 29.9.2015 7:45

Také jsem roubovala na přesev Sprinteru. Plod byl dobře vyzrálý, musela jsem ho rozsekávat sekerkou, ale plných semen bylo jen pár, ostatní jen prázdné slupky. Letos jsem těch několik vysela, vyklíčily všechny. Melouny i okurky přirostly, ale pak podnože všechny pod nimi odehnily. Roubovanci na fíkolisté rostli dobře. Tak za mě už příště nee. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 1.10.2015 22:44

Přesev Sprinteru odehnil - to je pro me cenná informace. Raději koupím originá osivo. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 1.10.2015 15:08

Prosím, co jsou za dýně takovéty dlouhé, zelené? Myslela jsem, že by to měly být Serpentiny, ale jsou na rostlině už dlouho, dlouho... a pořád jsou zelené. Utrhla jsem je z obav před mrazíky, stopka zaschlá nebyla.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 1.10.2015 20:21

pokud jste si koupila osivo odrudy Serpentime, tak skutecne takove mohou byt, jen jsou neurale, dejte je do sucha a tepla a ony dojdou a budou OK, obecne jsou muskatove dyne narocnejsi na teplo nez jine dyne..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.19 (?), 5.10.2015 10:56

Dobrý den, také bych chtěla přispět svou troškou do mlýna.. Dýní bylo letos díky suchu opravdu málo. Čekala jsem daleko větší úrodu, ale jsem ráda za to, co se povedlo a na zimu nám to snad bude stačit. Jinak cuket a patizonů bylo požehnaně, ty jsme ovšem docela zalévali. Z dýní mám odrůdy Golden Delicious, Hokkaido, Eso, Apetit, špagetová, muškátová hybrid Serpentine x máslová "hruška" (vyrostla sama na kompostu), nějaká italská - to je ta velká a jedna ještě čeká venku a další hybrid podobný hokkaidu, jemnější chuti naprosto výborný. Tato rostlina byla nejvýnosnější i v tom suchu dala 16 plodů + několik úplně maličkých  (na obr. to jsou ty žíhané a ty menší oranžové vlevo). Z patizonů byl nejvýnosnější a chuťově výborný opět hybrid patizon opýlený cuketou (to jsou ty bílé kulaté). Je mi jasné, že zastánci čistých semen by mě asi nejraději ukamenovali, jenže jsem ženská zvědavá a je pro mě dobrodružství zjistit, co mi to zajímavého vyroste..

Martina A.

Tykve
Tykve
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.19 (?), 5.10.2015 10:59

Omlouvám se, obr. dýní se mi napoprvé nepovedl vložit.

Martina A.

Tykve
Tykve
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 5.10.2015 11:51

tak taky něco připojím





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 5.10.2015 17:40

pekne Katko, jak chutná odrůda Triamble? jeste jsem ji neochutnal..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 5.10.2015 18:26

rozřízla sem jeden málo zralý plod-byl už docela oranžový-chutná to jako máslová dýně, ale tím že nebyl zralý, tak to není tak sladké-pod maso OK, včera sem pekla kohouta na víně a půlku tam nakrájela.Chutnalo mi to.

Zítra zbytek nakrájím na plátky a spolu s málo zralým Pink Banana  ,a zelenými paprikami upeču na sádle, posypané sýrem.Jeden mín zralý Banana už sme měli, chutnalo to jako cuketa s dýnovou příchutí.

Letos mám dost nezralých dýní tak to beru od těch nejmín a musíme si pohnout, celkem mám 56 ks v různých stupních zralosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 27.7.2016 22:13

To dlouhe pruhovane je dyne? Co to je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika