Dva druhy dýní na jednom kompostu



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.189 (?)
17.8.2015 8:50

Zkuste to. Třeba dýně hokaido roste snad nejvíce v září, když více prší. Hokaido nasazuje nyní nové plody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 237.61 (?), 16.8.2015 18:43, zobrazeno: 8578x

Dobrý den, dal jsem na jeden kompost Hokaido a máslovou dýni. Není to problém? Budou normálně prospívat? Děkuji Michal

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 16.8.2015 18:59

Nezaspal jste dobu? Není kompost jako kompost, stejně tak má vliv zálivka, oslunění, hustota porostu atd. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.61 (?), 16.8.2015 19:52

Nechtěl jsem Vás urazit. Ale jinak jsem asi dobu zaspal a hlavně jsem asi nepobral dostatek IQ, abych Vás pochopil. Já totiž vůbec nevím nic o tom, že bych si stěžoval na kompost nebo zálivku. Já jen, jako malý pěstitel na zahradě, jsem spíš chtěl někoho slušného požádat o radu v situaci, kdy jsem zkusil něco nového.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 16.8.2015 19:57

Není to žádný problém.Běžně pěstuji různé typy a odrůdy tykví vedle sebe.

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.61 (?), 16.8.2015 20:02

Moc Vám díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.230 (?), 16.8.2015 20:06

Využiji tuto diskusi a zeptám se. Může se už teď (16.8.) odstranit (zklidit)  plody dýně? Opticky jsou zralé a velké cca 15 kg. Nasadí rostiny ještě nové plody? Za odpověď děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.189 (?), 17.8.2015 8:50

Zkuste to. Třeba dýně hokaido roste snad nejvíce v září, když více prší. Hokaido nasazuje nyní nové plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 138.182 (?), 25.8.2015 22:30

Samozřejmě že to vůbec nevadí. Vloni jsem ale řešila jiný problém. Zasadila jsem dýni máslovou, hokaido, olejovou, špagetovou a kdovíjakou ještě a mezi to jsem já blbá zasadila i dýni okrasnou :-) Sebekriticky uznám, že to nebyl dobrý nápad, jelikož na kompostu ty mrňavé plody okrasných dýní narostly gigantických rozměrů a byly téměř k nerozeznání od dýni jakože k jídlu. Někde jsem se ale dočetla, že i ty okrasné jsou jedlé, tak jsem je prohnala šrotovníkem, zkvasili a nechali vypálit v pálírně :-) Jediná nevýhoda jen byla, že ty okrasné mají fakt pekelně tvrdou šlupku, takže takové šly opravdu na okrasu a ty ostatní žlutomasé doplnily 200 litrový kvas. Hodně štěstí a s IQ si nedělejte těžkou hlavu, jelikož jen chybama se člověk nejlíp učí a kdo nic nedělá, nic nezkazí :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 138.182 (?), 25.8.2015 22:35

Jo a ještě jsem chtěla dodat, že já mám na jednom větším kompostu nasazeny dohromady dýně i okurky s melouny (ty mám podloženy černou tkaninou). Jen je mám rozděleny provizorním plůtkem od dýní, protože svým růstem zahubí vše okolo. Jen pozor na slimáky, ti květy opravdu milují a na úrodě to je znát. Pusinová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.61 (?), 1.9.2015 14:10

Měl bych ještě 2 dotazy. Pěstuji letos poprvé máslovou dýni. Jak u ní poznám, že je zralá? Má dosáhnout barvy jakou znám z obchodu nebo "dochází" ve sklepě tak jak to umí Hokaido? A jak je to s výdrží máslové dýně. Hokaido mi vydrží občas až do května. Předpokládám ale, že u máslové je to jinak. Díky za rady. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika