Dobri susedia



host - 183.242 (?)
7.2.2011 23:18

Úplně stejná zkušenost s kombinací mrkev-cibule. Dokonce jsem v některém Zahrádkáři četla o seriozních pokusech s těmito sousedy a po tři roky dopadly stejně - jednalo se však o prevenci napadení mrkve, potvory napadly obojí. Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 115.245 (?), 21.4.2010 8:12, zobrazeno: 16338x

ako rozdelit sadenie zeleniny aby sa dobre znasala napriklad viem ze rajciny sa nehodia k zemiakom poradte mi

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.7 (?), 21.4.2010 9:07

Dobrý den, vím, že k rajčatům se hodí mrkev (či karotka) - mám tp vyzkoušené. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.151 (?), 6.2.2011 22:46
Veľmi dobrá kombinácia je mrkva s cibuľou, riadok mrkvy, riadok cibule, jedna druhej odpudzujú škodcov. Mám odskúšané...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 227.253 (?), 7.2.2011 0:03

Právě v loňském roce jsem tuto kombinaci použila. O všechnu cibuli jsem přišla kvůli květilce. Mrkev cibuli neochránila. Letos cibuli přikryji netkanou textilií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.18 (?), 7.2.2011 22:21

Já rád kombinaci rajče, okurek, cibule, hořčice... nezapomět taky na chleba a šunku  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 7.2.2011 23:18

Úplně stejná zkušenost s kombinací mrkev-cibule. Dokonce jsem v některém Zahrádkáři četla o seriozních pokusech s těmito sousedy a po tři roky dopadly stejně - jednalo se však o prevenci napadení mrkve, potvory napadly obojí. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 8.2.2011 7:58

Zdravím.

Přidám něco z mých poznámek, na zdroj se neptejte, to už vážně nevím, bylo jich víc.

 

Cibule snese brukvovité, řepu, jahody, rajčata a salát. Nesnáší hrách a fazole. Ozdobní příbuzní cibule pomáhají růžím.

 

Dýňovité - ke každé dýni 2-3 ředkvičky, nevytrhávat. Taky lichořeřišnice.

 

Fazol tyčkový - ne kedlubny a slunečnice a řepa, ano obilniny a saturejka.

 

Fazol keříčkový ano okurky a jahody, ne cibule.

 

Hrách ano mrkev, vodnice, ředkvičky, okurky, kukuřice, fazole, brambory a bylinky, ne cibule, česnek a mečíky.

 

Rajčata ano s pažitkou, cibulí, petrželí, mrkví, česnekem a růžemi. Ne brambory a kukuřice, brukve a fenykl.

 

Mrkev ano cibule, pór, bylinky a černý kořen.

 

Petržel - smíchat s mrkví a dát k rajčatům.

Měsíček a karotka.

Česnek pod ovocné stromy proti mšici.

Afrikány k růžím.

Rajčata k zelí a karotce.

Ředkvičky k salátu.

Brambory s košťálovinami.

 

Vyzkoušené nemám nic, teprve jsem to teď přes zimu studovala v knihovně. Zdroje různé, knížky o pěstování zeleniny, zahradnické časopisy více i méně odborné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 8.2.2011 8:30

Nojo, jenže kombinace cibule s jahodami a fazol s okurkami a jahodami mají problém. Nároky na hnojení a trať jsou diametrálně odlišné.  Jahody a okurky mají rády rozleželý hnůj, ale k cibulím hnůj - no nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.135 (?), 8.2.2011 12:52

Zdravím.

Jak jsem psala, vyzkoušené to nemám, teprve jsem se to teď přes zimu dočetla. Mnohé ani zkusit moct nebudu, mám těžkou jílovitou půdu, zatím mám první záhony formou vyvýšených se zeminou přivezenou odjinud. Jsem extenzivní zahradník začátečník experimentátor.   Stejně jako zadavatel budu ráda za konkrétní vyzkoušené osvědčené tipy.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 8.2.2011 14:04

Tak to mě nenapadlo. Já vysévám hrách, mrkev, perežel a cibuli, sázím česnek. Mám pak řádek mrkve, cibule a česneku.  To je snad správnější než řádek cibulí a česneků. Na polích taky roste řepka a ne řepky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika