Čierna rajčina



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?) 
9.2.2015 21:10

Pane 79.152, nechcete se zaregistrovat? Věřím, že Mr. Big čísla nesleduje a nereaguje výhradně cíleně na Vás. Pokud se chystáte přispívat i fotografiemi, bude úžasné číst si příspěvky nikoli od anonymního hosta, kterých tu přispívají hory, ale od konkrétního rajčatovce s velkým R. Já se např. vždycky těším, když přispěje p. Kateřina Štefkovičová, p. Renata Renii, p. Miloš Vysloužil, Zdenci, KUKY,...je jich spousta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 48.6 (?), 15.6.2015 17:10

Jsem zacinajii pestitel, rajcata mam teprve druhym rokem, a to na balkone. Letos mam 15 odrud, a Indigo Rose roste suverenne nejlip, i kdyz korenovy system hodnotit nedokazu, ta nadzemni je ale nadprumerna, takze na tom mozna neco bude. Chutove netusim jak budou, ale i kdyby byla prumerna, jak tady ctu, tak barevne do dalatu budou fajn :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 24.19 (?), 8.2.2015 19:30

Já jsem asi před 3roky také pěstoval Black Cherry a moje zkušenost je následující. Opravdu hodně praská i ve skleníku, chuť průměrná (nikdo z rodiny ho nechtěl jíst), ale ten silný vzrůst, to jsem u žádného rajčete neviděl a to jsem za léta pěstování vyzkoušel snad 150 odrůd. V současné době už Black Cherry nepěstuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.152 (?), 8.2.2015 22:22

Sorry, no asi hovoríme každý o niečom inom, Lebo odroda distribuovaná pod názvom Black Cherry patrí pod tmavé, do hneda sfarbené odrody, no na ilustračnom obrázku je zobrazená fialovočierna odroda Indigo Rose alebo niečo podobné. A tá sa vyznačuje odlišnou fyziognómiou, charakterizovanou o. i. mohutnou stonkou, ako aj veľmi hrubými stopkami vijanov. Čomu zodpovedá i mohutnejší koreňový bal...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 30.109 (?), 9.2.2015 18:59

Myslím p. 79.152, že jste špatně četl předcházející příspěvky a trochu to popletl. Já reagoval na příspěvek p.Baculy, na větu "vloni jsem zasela rajče Black cherry..." a vy píšete o Indigo Rose.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.152 (?), 10.2.2015 23:30

Máte pravdu. Ospravedlňujem sa...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 5.2.2015 20:23

Nevíte někdo, prosím, kolik lykopenu obsahují černá a zelená (typu green zebra) rajčata ve srovnání s červenými?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.152 (?), 7.2.2015 9:36

Neviem teraz dohľadať nejaké relevantnejšie materiály, no pokiaľ viem, tak množstvo lykopénu priamu väzbu na farbu šupky nemá - rôzni sa i u samotných červených odrôd, a ak sa dobre pamätám, tak spomínaná Green Zebra ho mala dokonca i o niečo viac, než určité červené porovnávané odrody.

Čo ma ale prekvapilo, bol údaj, že červený vodový melón údajne obsahuje viac lykopénu, než ktorákoľvek rajčina. Jedna porcia vraj priemerne obsahuje 9 až 13 mg lykopénu. Lekári však varujú, že dávka viac ako 30 mg lykopénu už môže potenciálne spôsobiť nežiaduce vedľajšie účinky - gastrointestinálne poruchy, črevné ťažkosti ako nevoľnosť, vracanie, hnačky, poruchy trávenia a nadúvanie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.152 (?), 7.2.2015 10:11

A ešte jedna poznámka: Lykopén je rozpustný v tukoch a telo ho najefektívnejšie získava z tepelne pripravených pokrmov, hlavne v spojitosti s rastlinnými tukmi a olejmi. Paradoxom je, že na rozdiel od ostatných antioxidantov sa množstvo lykopénu tepelnou úpravou v paradajkach neničí, ale ešte viac znásobuje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 9.2.2015 20:44

Obecně množství lykopenu na barvě rajčete závislé je, např. žlutá rajčata mají     lykopenu málo  (o cca 1/3 méně než červená), v nich převažuje beta-karoten. Mě šlo spíš o ty černé a zelené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika